Media: Przemysław Pełka odchodzi z Canal+ i podąża za Premier League

Przemysław Pełka, znany komentator sportowy Canal+, od nowego sezonu będzie pracował w nowej stacji - informuje portal WP Sportowe Fakty.

- Z tego, co udało nam się ustalić, znany w Polsce komentator sportowy, Przemysław Pełka, po dziesięciu latach ma opuścić redakcję Canal+ Sport. Dziennikarz ma trafić do Viaplay, który od nowego sezonu na swojej platformie będzie transmitował mecze ligi angielskiej - czytamy w portalu WP Sportowe Fakty.

Zobacz wideo "Zawieszam rękawice (ale tylko na chwilę) na kołku. Nie będzie przeskakiwania z MMA do boksu"

Pełka trafi do Viaplay?

Przemysław Pełka to jeden z najbardziej znanych i najlepszych polskich komentatorów piłkarskich. W Canal+ pracuje od 2012 roku. Specjalizuje się głównie w komentowaniu Premier League. Pracował także jednak przy komentowaniu spotkań z innych zagranicznych lig czy polskiej ekstraklasy. Komentował mecz Ligi Mistrzów oraz piłkarskie mistrzostwa świata w 2018 roku. Zanim Przemysław Pełka trafił do Canal+ to pracował w Polsacie Sport, gdzie specjalizował się w komentowaniu hokeja na lodzie.

Wiadomo już, że z Canal+ odejdzie Michał Gutka, inny komentator sportowy. Poinformował on o tym na swoim profilu na Twitterze.

- Pora coś ogłosić. Koniec Premier League w Canal+ to również koniec mojej współpracy z tą stacją. Z wieloma osobami już rozmawiałem osobiście i podziękowałem za ten wspaniały czas, ale słowa uznania należą się też w przestrzeni publicznej. Ogromne dzięki Canal+Sport - napisał Michał Gutka.

Viaplay to platforma streamingowa należąca do szwedzkiej grupy NENT, która rok temu weszła na polski rynek. Pokazuje już Bundesligę, Ligę Europy, Ligę Konferencji, KSW. A w kolejnych latach ma pokazywać Formułę 1, rozgrywki angielskiej Championship, Pucharu Ligi Angielskiej i Premier League, którą od następnego sezonu przejmuje właśnie od Canal+. Co ważne, Viaplay jest w stanie zapłacić znacznie więcej niż do tej pory płacił Canal+, nawet w połączeniu z TVP, jak w przypadku ostatniej umowy.

Więcej o: