Miał budować nowy Manchester United przez lata i nagle odchodzi

Ralf Rangnick odchodzi z Manchesteru United. Niemiec, który miał pełnić w klubie rolę doradcy, skupi się jedynie na pracy z reprezentacją Austrii.

Ralf Rangnick trafił do Manchesteru United 29 listopada zeszłego roku, kiedy zastąpił Ole Gunnara Solskjaera w roli trenera pierwszej drużyny. Klub z Old Trafford poinformował wtedy, że Niemiec pozostanie na stanowisku tylko do końca sezonu, a po nim przez dwa lata będzie pełnił funkcję doradczą.

Zobacz wideo Pudzianowski się nie zatrzymuje. Teraz Mamed? "Wiemy, co trzeba robić"

Rangnick brał czynny udział w wyborze nowego trenera Manchesteru United. Klub z Old Trafford postawił na Holendra - Erika ten Haga - który w ostatnich latach pracował w Ajaksie Amsterdam. Niemiecko - Holenderski duet miał wspólnie budować nowy Manchester United.

W niedzielę klub poinformował jednak, o odejściu Rangnicka. 63-letni szkoleniowiec odszedł z Old Trafford za porozumieniem stron i teraz skupi się na pracy z reprezentacją Austrii, której selekcjonerem został mianowany 29 kwietnia.

Fabrizio Romano: Mane odejdzie z Liverpoolu Fabrizio Romano: Mane odejdzie z Liverpoolu

Rangnick odchodzi z Manchesteru United

"Dziękujemy Ralfowi Rangnickowi za pracę, jaką wykonał w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Wspólnie zdecydowaliśmy, że Ralf skupi się teraz wyłącznie na funkcji selekcjonera reprezentacji Austrii, dlatego nie będzie pełnił u nas roli doradcy" - czytamy w komunikacie klubu.

Rangnick w roli selekcjonera reprezentacji Austrii zadebiutuje już w przyszłym tygodniu, kiedy jego drużyna przystąpi do meczów Lidze Narodów. Austriacy zagrają w grupie A1 z Chorwacją, Danią oraz Francją.

To już ostatnie GP Monako? Sam książę Albert postanowił ratować sytuację To już ostatnie GP Monako? Sam książę Albert postanowił ratować sytuację

Przygoda Niemca na Old Trafford nie zakończyła się sukcesem. Rangnick w roli trenera doprowadził Manchester United raptem do szóstego miejsca w lidze, przez co w przyszłym sezonie zespół zagra tylko w Lidze Europy.

Więcej o: