Kevin De Bruyne zrobił cieszynkę Haalanda. Teraz tłumaczy

Kevin De Bruyne był bohaterem Manchesteru City w meczu 36. kolejki Premier League, w którym strzelił aż cztery gole. Po jednej z bramek Belg zaprezentował cieszynkę kojarzoną z radością Erlinga Haalanda. Teraz tłumaczy.

Manchester City jest już o krok od obrony tytułu mistrza Anglii. Dzięki rozbiciu Wolverhampton aż 5:1 drużyna Pepa Guardioli na dwie kolejki przed końcem sezonu w Premier League ponownie odskoczyła od Liverpoolu na trzy punkty, a do tego ma korzystniejszy bilans bramkowy. Mistrzostwo kraju "The Citizens" mogą potwierdzić już w najbliższy weekend.

Emiliano SalaKibice naśmiewali się z tragicznie zmarłego Emiliano Sali. Wstyd

Manchester City o krok od mistrzostwa

Spotkanie na Molineux stało pod znakiem wyraźnej przewagi gości, a ich czołową postacią był Kevin De Bruyne. Belgijski pomocnik potrzebował zaledwie 17 minut, aby skompletować hat-tricka. Trafiał do siatki w 7., 16. i 24. minucie. Gola honorowego dla gospodarzy w 11. minucie strzelił Leander Dendoncker.

W drugiej połowie Manchester City się nie zatrzymywał, czego konsekwencją były dwa kolejne trafienia. Kwadrans po wznowieniu gry czwarte trafienie w tym spotkaniu zanotował Kevin De Bruyne, natomiast w 84. minucie rezultat na 5:1 ustalił Raheem Sterling.

De Bruyne opowiedział o cieszynce w stylu Haalanda

Po końcowym gwizdku belgijski pomocnik przyznał, że mimo strzelenia czterech goli, odczuwa lekki niedosyt. - Zagraliśmy dobrze. Mogliśmy strzelić jeszcze więcej goli. Zrobienie tego przeciwko Wolverhampton, które gra defensywnie, jest naprawdę imponujące. To było całkiem przyjemne. Kiedy strzela się cztery gole, to jest to wyjątkowy wyczyn. Szczerze mówiąc - powinno być pięć - podsumował.

Przy trzecim golu De Bruyne pokusił się o cieszynkę, którą wielu uznało za nawiązanie do radości, jaką po bramkach pokazuje Erling Haaland. - Nawet nie wiedziałem, że on tak robi. Wykonałem ten gest tylko dlatego, że strzeliłem trzy gole, a to nigdy się nie zdarza - krótko powiedział Belg.

Britain Soccer Premier LeagueSpadek Leeds United wydaje się nieunikniony. Z Klichem na murawie

Kilka dni temu Manchester City oficjalnie potwierdził, że Erling Haaland stanie się piłkarzem "The Citizens" od 1 lipca. Kwota transferu ma wynieść około 60 milionów euro.