Media: Gabriel Jesus ma odejść z Manchesteru City za 50 mln euro

W ostatnich dniach coraz więcej spekulowano na temat przyszłości Gabriela Jesusa. Wszystko z powodu sprowadzenia do Manchesteru City Norwega Erlinga Brauta Haalanda. Teraz wiele wskazuje na to, że Jesus trafi do Arsenalu.

Na temat potencjalnego transferu Gabriela Jesusa wypowiedział się agent piłkarza, Marcelo Pettinati, który potwierdził zainteresowanie Arsenalu napastnikiem Manchesteru City. Forma zawodnika w ostatnim czasie zwyżkuje przez co rośnie zainteresowanie zawodnikiem wśród innych zespołów.

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Gabriel Jesus trafi do Arsenalu? Agent zawodnika potwierdza obustronne zainteresowanie

Po oficjalnym potwierdzeniu pozyskania przez Manchester City Erlinga Haalanda, wielu ekspertów zaczęło zastanawiać się, czy trener zespołu Mistrza Anglii będzie w stanie pomieścić na boisku dwóch klasowych napastników, a więc wspomnianego Haalanda oraz Gabriela Jesusa. Według najnowszych informacji być może szkoleniowiec Manchesteru City nie będzie miał takiego zmartwienia, gdyż Jesus przymierza się do zmiany klubu. Najbliżej mu obecnie do Arsenalu. 

- To prawda, rozmawialiśmy z Arsenalem o Gabrielu Jesusie. Muszę przyznać, że podoba nam się ten projekt i rzeczywiście dyskutujemy o takiej możliwości - powiedział agent zawodnika.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl. 

- Trzeba jednak mieć na uwadze, że są też inni chętni. Mowa o sześciu zainteresowanym Gabrielem klubach. On jednak w tym momencie o transferze nie myśli i koncentruje się na ostatnich w tym sezonie meczach Manchesteru City - dodał agent.

Według najnowszych informacji zagranicznych mediów najbliżej pozyskania zawodnika jest jednak Arsenal. W negocjacjach odnośnie transferu uczestniczyli między innymi Mikel Arteta, a także Edu Gaspar. Arsenal jest w stanie zapłacić za piłkarza 50 milionów euro. Manchester City chciałby zarobić co najmniej 60 milionów euro, jednak nie powiedziane, że nie zaakceptuje oferty Londyńczyków. 

Gabriel Jesus wystąpił w tym sezonie w 39 spotkaniach i zdobył 13 goli. Jego umowa z Manchesterem City wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.