Nowy hymn Arsenalu zachwycił kibiców i piłkarzy. "To było wyjątkowe"

Arsenal jest już o krok od zapewnienia sobie awansu do Ligi Mistrzów. Przed ostatnim meczem ligowym z Leeds piłkarzy do boju zagrzewał nowy hymn. Piosenka "North London Forever" robi prawdziwą furorę wśród fanów trzynastokrotnych mistrzów Anglii.

Arsenal jest o krok od tego, by po kilku latach przerwy wrócić do piłkarskiej Ligi Mistrzów. Trzynastokrotni mistrzowie Anglii w weekend pokonali przed własną publicznością Leeds United 2:1 i zajmują obecnie czwarte miejsce z dorobkiem 66 punktów. O cztery wyprzedzają lokalnego rywala, Tottenham. Oba zespoły zmierzą się już w środę w derbach północnego Londynu. 

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Nowy hymn Arsenalu zachwycił kibiców i piłkarzy. "To było wyjątkowe"

Piłkarze trenera Mikela Artety od niedawna mają dodatkową motywację do walki. Mowa o nowym hymnie klubu pod tytułem "North London Forever". Został on zaczerpnięty z utworu "The Angel", którego autorem jest jeden z lokalnych fanów zespołu, Louis Dunford. - To było bardzo emocjonalne. Zespół mówił w szatni, że wysłuchanie tej piosenki było dla nich wyjątkowe. Nigdy wcześniej nie doświadczyłem tutaj czegoś takiego. Bardzo mi się to podobało i mam nadzieję, że fani również byli zadowoleni - powiedział Arteta, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu. 

IscoIsco zatrudnił Jorge Mendesa. "Chce trafić do topowego klubu"

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Nowy hymn Arsenalu został odegrany tuż przed pierwszym gwizdkiem wspomnianego meczu z Leeds. W sieci pojawiło się wiele nagrań, na których uchwycono ten moment. Atmosfera panująca na stadionie była wyjątkowa, a nowy hymn niezwykle spodobał się kibicom i piłkarzom

Brytyjskie media, w tym "The Sun", podkreślają, że kibice Arsenalu chcą, by nowy hymn został z nimi zdecydowanie na dłużej. Mają nadzieję, ze na ich stadionie na stałe zagości zwyczaj, odgrywania utworu przed rozpoczęciem meczu. Chcą, by stało się to tradycją, jaką od dziesięcioleci kultywują kibice Liverpoolu. Ich hymn "You'll Never Walk Alone" to najsłynniejsza piosenka kibicowska na świecie. 

Rosyjski sędzia piłkarski narzeka na swoje finanse. Rosyjski sędzia piłkarski narzeka na swoje finanse. "Jest ciężko"

Więcej o: