Fani Chelsea zdziwieni. "Witamy w Ameryce"

Chelsea oficjalnie poinformowała, że konsorcjum kierowane przez Todda Boehly'ego porozumiało się z obecnym właścicielem klubu Romanem Abramowiczem. Wiadomość o następcy Rosjanina przekazano w sobotę o godzinie 1:37 w nocy tamtejszego czasu, co zdziwiło fanów angielskiego klubu. "Witamy Chelsea w Ameryce" - brzmi jeden z komentarzy internautów.

Po rozpoczęciu inwazji rosyjskiej na Ukrainę, Roman Abramowicz zdecydował się sprzedać Chelsea. Majątek oligarchy, który jest bliskim znajomym Władimira Putina, został zamrożony przez brytyjski rząd. Sankcje dotknęły również bezpośrednio klub piłkarski.

W sobotę władze Chelsea poinformowały, że nowym właścicielem zostanie konsorcjum kierowane przez Todda Boehly'ego - amerykańskiego biznesmena i współwłaściciela baseballowego klubu Los Angeles Dogers. Kwota transakcji wyniesie ponad 4 miliardy funtów. Do końcowej finalizacji umowy kupna pozostało jedynie uzyskanie wszystkich niezbędnych zezwoleń regulacyjnych.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Fani Chelsea zdziwieni godziną ogłoszenia nowego właściciela. "Witamy w Ameryce"

Informację o następcy Romana Abramowicza ogłoszono w nocy z piątku na sobotę o godzinie 1:37 tamtejszego czasu. Tak późna pora zaskoczyła kibiców angielskiego klubu

"Dlaczego wiadomość o sprzedaży Chelsea ogłoszono o drugiej w nocy czasu londyńskiego?" - pytał jeden z nich. "Ogłoszenie tej informacji o 1:30 w nocy z pewnością ma znaczenie" - podkreślił inny internauta, cytowany przez brytyjski portal "Daily Mail".

Roman AbramowiczChelsea wydaje oświadczenie w imieniu Abramowicza. Chodzi o dług na półtora miliarda funtów

Niektórzy sugerują, że tak nietypowa pora przekazania komunikatu ma związek ze strefą czasową, w której znajduje się siedziba firmy nowego właściciela. Konsorcjum Todda Boehly'ego jest zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych - w chwili ogłoszenia informacji, w Ameryce panował wieczór. "Oświadczenie zespołu o 1:37 – witamy Chelsea w Ameryce" - podsumował jeden z fanów. 

Podczas gdy jedni kibice nie kryli zaskoczenia godziną przekazania informacji, inni skupili się na podziękowaniu Abramowiczowi za wszystko, czego dokonał w trakcie 19-letniej kadencji. Fani docenili fakt, że Rosjanin nie blokował sprzedaży klubu, co mogłoby zagrozić nawet istnieniu drużyny. "Mieszkał w Chelsea, był jednym z nas... będziemy za Tobą tęsknić, Roman" - piszą internauci. Kilku kibiców wezwało nowego właściciela do "kontynuowania spuścizny" Abramowicza. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

City zada kolejny cios United? Media wieszczą kontrowersyjny transferCity zada kolejny cios United? Media wieszczą kontrowersyjny transfer

"Todd Boehly dosłownie musi dać z siebie wszystko, aby Chelsea dorównała standardom Romana", "Abramowicz jest wzorem do naśladowania. Nawet szejk Mansour (Mansour bin Zayed Al Nahyan, właściciel Manchesteru City - przyp. red.) potrafi rozdawać gotówkę na prawo i lewo, ale nigdy nie pokocha swojego klubu tak, jak zrobił to Roman. Stanie się żywym bogiem w oczach fanów nie jest proste, a Abramowiczowi się to udało" - piszą internauci, cytowani przez portal "Daily Mail". 

Więcej o: