Media: Haaland dogadał się ws. kosmicznej umowy. Pół miliona funtów na tydzień

Jak donosi "Daily Mail", Erling Haaland porozumiał się już z Manchesterem City ws. transferu. Według informacji brytyjskich dziennikarzy, Norweg zostanie najlepiej zarabiającym piłkarzem Premier League, przebijając nawet Cristiano Ronaldo czy Kevina de Bruyne.

Doniesienia na temat możliwego kierunku transferowego Erlinga Haalanda pojawiają się w mediach od wielu miesięcy. Praktycznie nic nie wskazuje na to, aby norweski gwiazdor Borussii Dortmund miał pozostać w klubie na kolejny sezon. Problemem w transferze mógł być jedynie fakt, że napastnik ma bardzo wysokie żądania finansowe.

Zobacz wideo Kluczowy dzień dla przyszłości Lewandowskiego. "Na czerwono w kalendarzu"

Jak donosi Mike Keegan z "Daily Mail", losy Haalanda wydają się być już przesądzone. Według informacji dziennikarza, Manchester City porozumiał się z norweskim napastnikiem. Angielski klub aktywuje klauzulę wykupu Norwega, wynoszącą 75 milionów euro, a wszystkie szczegóły między klubami mają zostać załatwione już w przyszłym tygodniu.

Haaland najlepiej zarabiającym piłkarzem Premier League. Gigantyczna pensja

Borussia Dortmund liczyła, że uda się zatrzymać Haalanda na kolejny sezon w Niemczech. To jednak było niemożliwe, biorąc pod uwagę zdecydowanie Manchesteru City w negocjacjach. Duże znaczenie miał także fakt, że Pep Guardiola bardzo chciał ściągnąć Norwega do swojego zespołu.

Haaland miał zdecydować się na Manchester City m.in. ze względu na gigantyczną pensję. Angielski klub ma płacić mu aż 500 tysięcy funtów tygodniowo, co uczyni z Norwega najlepiej zarabiającego piłkarza w Premier League. Nieznacznie przebije Cristiano Ronaldo, który zarabia 480 tys. funtów tygodniowo, ale będzie zarabiał znacznie więcej od gwiazdora City, Kevina De Bruyne, który otrzymuje tygodniowo "tylko" 385 tys. funtów.

Jak donosi "Daily Mail", Haaland może zadebiutować w Manchesterze City już podczas letniego wyjazdu klubu do Stanów Zjednoczonych, gdzie ma zaplanowane dwa mecze towarzyskie. Plany pokrzyżować może jednak Liga Narodów, w ramach której Norwegia rozegra aż cztery mecze w czerwcu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.