Trener pożegna się z Chelsea? "Nikt nie chce pracować przy takiej niepewności"

Nałożenie przez brytyjski rząd sankcji na Chelsea może w niedalekiej przyszłości spowodować szereg problemów londyńskiego klubu. Niewykluczone, że z ekipą "The Blues" pożegna się Thomas Tuchel. Zdaniem Jamiego Carraghera Niemiec może podjąć decyzję o odejściu do Manchesteru United.

Od początku grudnia ubiegłego roku menedżerem "Czerwonych Diabłów" jest Ralf Rangnick. Przy jego zatrudnianiu wiadomo było jednak, że poprowadzi drużynę tylko do końca obecnego sezonu, a po jego zakończeniu władze klubu będą szukały stałego trenera. W gronie kandydatów wymieniano przede wszystkim Mauricio Pochettino i Erika ten Haga.

Zobacz wideo Smuda podsunął pomysł Peszcze. A ten już działa. Zebrał kapitalną ekipę

Roman AbramowiczPotężny cios w Abramowicza. Sprzedaż Chelsea niemożliwa

Tuchel spodziewa się odejścia Tuchela do Manchesteru United

Zdaniem Jamiego Carraghera na Old Trafford powinien trafić Thomas Tuchel. Były angielski piłkarz, a obecnie ekspert przyznał, ze Niemiec może zdecydować się na odejście z klubu z Londynu wskutek niepewnej sytuacji i szeregu sankcji, jakie nałożono na Romana Abramowicza.

- Manchester United otrzymał idealną okazję do sprowadzenia trenera, który powinien być celem numer jeden - Thomasa Tuchela. Biorąc pod uwagę czekanie "Czerwonych Diabłów" do końca sezonu, dostali oni wybór, jakiego nikt nie mógł przewidzieć. Obecny trener roku FIFA musi być na szczycie ich listy - przyznał.

Carragher o Tuchelu: Nikt nie może mu dać gwarancji

Były zawodnik Liverpoolu twierdzi, że niepewna przyszłość jest głównym powodem, dla którego Tuchel mógłby zmienić miejsce pracy. - Tuchel, podobnie jak wszyscy na Stamford Bridge, nie będzie miał pojęcia, co przyniesie przyszłość w jego obecnym klubie. Nikt nie może dać mu gwarancji, jak będzie wyglądać drużyna w następnym sezonie, biorąc pod uwagę, że sprzedaż klubu jest wstrzymana - dodał.

Azjatyccy bukmacherzy w Premier LeagueBrudne pieniądze w Premier League. Relacje 15-letniej Cariny przerażają

Na koniec Carragher przyznał, że dla Tuchela możliwość pracy w Manchesterze sama w sobie mogłaby być atrakcyjna. - Żaden trener nie chce pracować przy takiej niepewności. Jeśli dostanie szansę wyjazdu do klubu o randze Manchesteru United, musi ją wykorzystać. Tam może dostać bezpieczeństwo i wsparcie, jakiego pragnie każdy topowy szkoleniowiec. Wykorzystywanie kryzysu w Chelsea wydaje się drapieżnym posunięciem. Jednak z perspektywy Manchesteru United i Thomasa Tuchela, im bardziej się nad tym zastanowić, tym bardziej jest to oczywiste - zakończył.

Więcej o: