Najbogatszy sportowiec świata chce kupić Chelsea. "Ja nie żartuję"

Po ogłoszeniu przez Romana Abramowicza chęci sprzedaży Chelsea, do tej pory nie znalazł się potencjalny kupiec, który byłby w stanie wyłożyć tak wysoką kwotę. Jednym z kandydatów jest Conor McGregor, który bardzo poważnie zapatruje się na tę inwestycję.

Agresja Rosji na Ukrainę, a także liczne sankcje na oligarchów sprawiły, że Roman Abramowicz podjął decyzję o sprzedaży Chelsea. Miliarder chciałby jednak oddać londyński klub w dobre ręce, co oznacza, że pozostawiony przez niego majątek powinien być odpowiednio spożytkowany.

Zobacz wideo Szokujące informacje ws. Abramowicza. Brytyjczycy ujawniają: Firma Evraz dowodem

Stadion Dynama Moskwa, na którym ma odbyć się mecz Rosja - Polska Rosjanie żalą się i lamentują. Najczarniejszy scenariusz to już rzeczywistość

McGregor na poważnie chce kupić Chelsea

W ostatnich dniach do grona kandydatów zainteresowanych zakupem Chelsea dołączyła jedna z największych gwiazd MMA Conor McGregor. Irlandczyk opublikował stosowne oświadczenie na swoim profilu na Twitterze, jednak wielu internautów było niemal przekonanych, że jest to tylko subtelny żart 33-latka.

"Nie żartuję. Tak jak powiedziałem, badam tę sprawę. Dermot Desmond jest powiązany z Celtikiem, Manchester United ma Glazerów, a teraz na sprzedaż wystawiono Chelsea. Zakup klubu piłkarskiego jest w moich planach" - stwierdził Irlandczyk.

McGregor najbogatszym sportowcem na świecie

Conor McGregor jest znany nie tylko ze swojej kariery w oktagonie, ale także działalności biznesowej. W 2018 roku był odpowiedzialny za wprowadzenia na rynek swojej marki alkoholi, która w szybkim tempie zapewniła mu olbrzymie zyski.

W 2021 roku Conor McGregor został najlepiej zarabiającym sportowcem świata według "Forbesa". Irlandczyk zarobił w minionym roku aż 180 milionów dolarów. Słynny zawodnik MMA wyprzedził m.in. takie gwiazdy, jak Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Saul Alvarez i LeBron James.

APTOPIX Germany Soccer Bundesliga Rosjanie przechytrzeni przez Niemców? Obrzydliwa cenzura rosyjskiej TV

Według mediów głównym faworytem do przejęcia Chelsea po Romanie Abramowiczu jest Muhsin Bayrak. Turek jest szefem firmy AB Group Holding, międzynarodowej spółki budowlanej. Negocjacje w tym zakresie ponoć są coraz bliższe zakończenia.

Więcej o: