Newcastle United stawia na swoim. Olympique Lyon protestował, ale sprzedał piłkarza

Olympique Lyon cztery dni temu zapewniał, że Bruno Guimaraes zostaje w klubie, dementując plotki o transferze do Newcastle United. Tymczasem w niedzielę klub z Premier League ogłosił Brazylijczyka jako swojego nowego zawodnika.

W takiej sytuacji nie wiadomo, komu wierzyć. Kilka dni temu dziennikarz stacji "Sky Sports" Keith Downie przekazał, że Newcastle United jest niemal pewne sprowadzenia Bruno Guimaraesa z Olympique Lyon. Tymczasem klub publikuje oficjalne oświadczenie, w którym dementuje plotki. "Kategorycznie zaprzeczamy fałszywym informacjom rozpowszechnianym przez wiele mediów, które donoszą o porozumieniu między OL a Newcastle" - czytaliśmy na stronie Olympique.

Zobacz wideo Kto nowym trenerem reprezentacji Polski? Cezary Kulesza gościem Sport.pl LIVE

Newcastle United jednak dopina swego. Nowy nabytek kosztował klub ponad 50 mln euro

Kolejny zwrot nastąpił w niedzielę, 30 stycznia. Newcastle United oficjalnie ogłosiło kolejny transfer. "Urodzony w Rio de Janeiro. W 2019 roku wybrany do brazylijskiej drużyny roku, a w 2021 roku zdobył złoto na igrzyskach olimpijskich w Tokio" - czytamy w mediach społecznościowych klubu. W ten sposób przedstawiono Bruno Guimaraesa.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Początkowo informowano, że Brazylijczyk będzie Newcastle United kosztował 30 milionów funtów. Finalnie ustalono kwotę 50,1 mln euro razem z dodatkami oraz bonus dla Olympique Lyon. Anglicy będą zmuszeni przekazać Francuzom 20 proc. kwoty, za którą w przyszłości sprzedadzą Bruno. Pomocnik związał się z nową drużyną 4,5-letnim kontraktem. 

Spotkanie wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha (z prawej) z przedstawicielami Arki. Obok prezes gdyńskiego klubu Wojciech Pertkiewicz oraz trener Leszek OjrzyńskiNowy prezes Jagiellonii "takiej charyzmy i siły w łapie" nie ma, ale chce godnie zastąpić Kuleszę

Okazuje się, że tego typu oświadczenia ze strony Olympique Lyon nie zawsze są zgodne z prawdą. Przed laty podobne opublikowano ws. Alexandre'a Lacazette'a i spekulacji o możliwym przejściu do Arsenalu. Francuski napastnik ostatecznie i tak trafił do "Kanonierów".

Więcej o: