Fenomenalny gol Ziyecha w derbach Londynu. Cudeńko! Chelsea wygrywa [WIDEO]

Chelsea pokonała Tottenham 2:0 w niedzielnych derbach Londynu. Cudownym golem w hicie Premier League popisał się Hakim Ziyech.

W pierwszej połowie meczu na Stamford Bridge zamiast goli mieliśmy dwie sędziowskie kontrowersje. Pierwsza miała miejsce w 19. minucie i dotyczyła brutalnego wejścia Matta Doherty'ego w Malanga Sarra.

Przy próbie odbioru piłki Irlandczyk nadepnął na kostkę obrońcy Chelsea. Chociaż noga Francuza mocno wygięła się w nienaturalny sposób, a Sarr mógł doznać ciężkiej kontuzji, to po analizie VAR piłkarz Tottenhamu nie został ukarany w żaden sposób.

Druga kontrowersja miała miejsce w 41. minucie. Po podaniu Ryana Sessegnona z lewej strony gola dla Tottenhamu strzelił Harry Kane. Bramka ta nie została jednak uznana, bo sędzia uznał, że Anglik faulował wcześniej Thiago Silvę.

Piękny gol Ziyecha w derbach Londynu

Chelsea, która przed przerwą była zespołem zdecydowanie lepszym, objęła prowadzenie w 47. minucie. Po podaniu Calluma Hudsona-Odoia kapitalną bramkę dla gospodarzy zdobył Hakim Ziyech. Marokańczyk wykorzystał kawałek wolnej przestrzeni, popisując się perfekcyjnym uderzeniem lewą nogą.

Osiem minut później było już 2:0. Z rzutu wolnego z lewej strony w pole karne Tottenhamu dośrodkował Mason Mount, a gola głową strzelił Silva.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Po 24 kolejkach Chelsea jest trzecia w tabeli z 47 punktami. Zespół Thomasa Tuchela traci 10 punktów do Manchesteru City, który rozegrał o jeden mecz mniej oraz jeden punkt do Liverpoolu, który ma o dwa rozegrane spotkania mniej. Tottenham jest na 7. miejscu z 36 punktami. Drużyna Antonio Conte rozegrała jednak tylko 20 meczów.

Niezwykły pakt transferowy między Realem i Barceloną. Jest jeden wyjątekNiezwykły pakt transferowy między Realem i Barceloną. Jest jeden wyjątek

Obie drużyny kolejne mecze rozegrają w sobotę. Będą to spotkania w Pucharze Anglii. Chelsea podejmie grające na trzecim poziomie rozgrywkowym Plymouth Argyle, a Tottenham, też u siebie, zmierzy się z Brighton.