Tak Anglicy podsumowali Jakuba Modera. Bardzo konkretnie

- Z każdym występem jest coraz lepszy - tak angielskie media podsumowały kolejny występ Jakuba Modera w Premier League.

W piątkowy wieczór Brighton zremisowało 1:1 z Crystal Palace po bardzo emocjonującym spotkaniu: w pierwszej połowie rzut karny Pascala Grossa został obroniony przez Jacka Butlanda, chwilę później gol Neala Maupaya został nieuznany, a Jakub Moder trafił w poprzeczkę. Goście objęli prowadzenie w 69. minucie po golu Conora Gallaghera, a gospodarze uratowali remis po samobójczym golu Joachima Andersena w 87. minucie. Brighton mogło jeszcze wygrać to spotkanie, bo blisko gola w doliczonym czasie gry po strzale głową był Danny Welbeck. Na boisku 90 minut spędził Jakub Moder, który jest chwalony za swój występ.

Lokalny portal Brighton & Hove Independent dał Moderowi ocenę 7 - taką samą dostali Rob Sanchez, Neal Maupay, Alexis Mac Allister, Dan Burn oraz Joel Veltman (jako jedyny 8 dostał Adam Webster). - Zawsze szukał wejść z głębi pola. Inteligentnie poruszał się po boisku i zdaje się, że z każdym występem jest coraz lepszy. Miał pecha, że nie strzelił gola po przerwie - czytamy w uzasadnieniu. Portal Sussex Live ocenił reprezentanta Polski bardzo podobnie, bo na 7 (a 8 jako jedyny dostał Marc Cucurella). - Pokazał oznaki jakości i omal nie strzelił gola, ale piłka uderzyła w poprzeczkę, a jego drugi strzał obronił Butland. Dużo dawał w ofensywie - czytamy.

Mahir Emreli chce odejść z Legii. Zdecydowana reakcja klubuMedia: Mahir Emreli wybrał nowy klub! Żąda odejścia z Legii

Jakub Moder doceniony również przez kibiców

Portal 90min.com nieco surowiej ocenił Modera, bo na 6. - W kilku przypadkach stwarzał zagrożenie w ofensywie, ale brakowało mu ostatniego podania - uzasadniono. Sky Sports przyznało Polakowi ocenę 7 (tak jak i większości jego kolegom), za to w głosowaniu kibiców na stronie BBC Moder dostał średnią ocenę 6,27 (skala 1-10). To czwarta najlepsza ocena w jego zespole - za Sanchezem (6,4), Mac Allisterem (6,65) oraz wybranym na piłkarza meczu Danem Burnem (8,26).

Dla Modera to był 19. występ w tym sezonie Premier League - do tej pory zaliczył trzy asysty (zagrał jeszcze dwa spotkania w Pucharze Ligi i jedno w Pucharze Anglii, gdzie strzelił dwa gole i zaliczył asystę). Jego zespół zajmuje 9. miejsce w tabeli z 28 pkt.