Media: Salah "ofiarą złego czasu". Musi pożegnać się z marzeniami, że dorówna Cristiano Ronaldo

Mohamed Salah liczy na potężną podwyżkę przy przedłużeniu kontraktu z Liverpoolem. "The Telegraph" donosi jednak, że angielski klub nie jest gotowy na sprostanie jego wymaganiom.

Liverpool ma jeszcze trochę czasu. Jednak w przypadku kontraktów piłkarzy o takiej klasie warto zabezpieczyć się wcześniej i negocjować warunki przedłużenia umowy, zanim piłkarz wejdzie w okres, w którym inne zespoły będą mogły go pozyskać za darmo. W przypadku Mohameda Salaha może być znacznie trudniej, szczególnie gdy spojrzy się na wymagania piłkarza.

Zobacz wideo "Nie chcę, żeby taki człowiek był selekcjonerem reprezentacji Polski. To go dyskwalifikuje"

Mohamed Salah oczekuje zarobków na poziomie Cristiano Ronaldo. Część brytyjskich źródeł informuje, że Cristiano Ronaldo - który jest obecnie najlepiej opłacanym piłkarzem w lidze angielskiej - inkasuje 480 tys. funtów tygodniowo. Portal statystyczny Sportrac pisze z kolei, że Portugalczyk rocznie otrzymuje od Manchesteru United 26,520 mln funtów. W przeliczeniu na tygodnie daje równo 510 tys. funtów. 

Britain Soccer Premier League"Nie o siódme miejsce". Cristiano Ronaldo wprost o współpracy z Ralfem Rangnickiem

"The Telegraph": Liverpool nie jest gotowy na żądania Salaha

Jak jednak donosi "The Telegraph", Liverpool nie jest gotów na spełnienie żądań Salaha. - Klub nie kwestionuje publicznie opinii piłkarza, że jego wymagania finansowe są odpowiednie. Pewne jest to, że Liverpool nie jest gotowy na ich spełnienie - donoszą brytyjscy dziennikarze. - Salah nie ma realnej alternatywy, by podbijać stawkę. W Europie nie znajdzie nikogo, kto mógłby wywrzeć presję, której potrzebuje Salah, by wymusić decyzję na władzach Liverpoolu. Brakuje mu sposobów na przekonanie władz klubu, by spełnili jego oczekiwania finansowe - dodają.

Co więcej, Sam Wallace z "The Telegraph" nazwał Salaha "ofiarą złego czasu". W czasach pandemii i ogromnych kłopotów finansowych Barcelony bardzo trudno będzie mu znaleźć klub chętny do sprostania tak gigantycznym wymaganiom Egipcjanina. Nie pomogą w tym nawet tak doskonałe statystyki, jak Salaha w tym sezonie. Zagrał łącznie w 26 meczach, w których strzelił aż 23 bramki, notując także 9 asyst.

Więcej o: