Sensacja w Pucharze Anglii! Klub miliarderów wyeliminowany przez trzecioligowca! [WIDEO]

Newcastle United sensacyjnie zakończyło już po pierwszym meczu swój udział w Pucharze Anglii! Klub saudyjskich miliarderów przegrał u siebie z trzecioligowym Cambridge United 0:1.

Po jednej stronie grający na własnym St James' Park klub z Premier League, zakupiony niedawno przez fundusz związany z rodziną królewską Arabii Saudyjskiej, po drugiej szesnasty zespół angielskiej trzeciej ligi (League One). Choć faworyt tej konfrontacji był oczywisty, piłka nożna raz jeszcze pokazała, jak bardzo jest nieprzewidywalna.

Kompromitacja Newcastle. "Sroki" wyeliminowane przez trzecioligowca

Grająca z debiutującym reprezentantem Anglii Kieranem Trippierem (kilka dni temu kupionym z Atletico Madryt) drużyna Eddiego Howe'a w sobotnie popołudnie skompromitowała się na całej linii. A w rezerwowym składzie nie grała, gdyż na placu gry, oprócz Trippiera, wystąpiło ośmiu zawodników, którzy zagrali w ostatnim meczu ligowym "Srok" z Manchesterem United (1:1).

Newcastle United nie tylko jednak przegrało z trzecioligowcem, ale mimo oddania aż 23 strzałów (w tym 9 celnych) nie potrafiło też ani razu pokonać bramkarza rywali. W 57. minucie zwycięskiego gola dla gości strzelił Joe Ironside.

Po stracie gola gospodarze bezskutecznie próbowali doprowadzić do dogrywki. Najbliżej szczęścia w doliczonym czasie gry był Joelinton, ale jego strzał głową kapitalnie obronił Dimitar Mitov i mecz zakończył się wynikiem 0:1, premiującym trzecioligowe Cambridge United do 1/16 finału Pucharu Anglii.

W innych dotychczas rozegranych meczach 3. rundy Pucharu Anglii sensacji z udziałem klubów Premier League nie było. Manchester City wygrał na wyjeździe z czwartoligowym Swindon Town 4:1, Leicester City w takim samym stosunku wygrało z Watfordem, a Crystal Palace pokonało grający w Championship Millwall 2:1.