Polak bohaterem meczu! Odmienił losy awansu w Pucharze Anglii! Gol i asysta [WIDEO]

Brighton & Hove Albion F.C. pokonało po dogrywce West Bromwich Albion 2:1 w wyjazdowym meczu 3. rundy Pucharu Anglii. Gola i asystę w tym potkaniu miał Jakub Moder.

Była 76. minuta meczu na The Hawthorns, gdy w miejsce Stevena Alzate na boisko wszedł Jakub Moder. Wejście reprezentanta Polski odmieniło wynik i grę Brighton w meczu z 4. zespołem Championship. Były zawodnik Lecha Poznań dwoma zagraniami wyprowadził swój zespół z dołka i pomógł mu awansować do 3. rundy Pucharu Anglii.

Moder pierwszy raz błysnął już pięć minut po wejściu na boisko. Polak dopadł do źle przyjętej piłki przez Evana Fergusona i mocnym uderzeniem z pola karnego doprowadził do remisu 1:1.

Gol i asysta Modera

Goście przegrywali w tym meczu od 47. minuty, kiedy gola dla West Bromwich Albion strzelił Callum Robinson. Sytuacja gospodarzy znacznie pogorszyła się w 68. minucie, kiedy z boiska wyleciał Cedric Kipre. Co ciekawe zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej pierwszą kartkę zobaczył minutę wcześniej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Chociaż West Bromwich Albion grało w osłabieniu, to udało mu się doprowadzić do dogrywki w rywalizacji z faworyzowanym zespołem z Premier League. W niej, w 98. minucie, znów błysnął Moder.

Tym razem Polak podał piłkę z prawej strony boiska, przeskoczył nad nią Leandro Trossard, a uderzeniem w bliższy róg bramki Davida Buttona pokonał Neal Maupay, który ustalił wynik spotkania.

4. runda Pucharu Anglii zostanie rozegrania w dniach 4-7 lutego.