Postawili pomnik Cristiano Ronaldo i wywołali burzę. Protest z czarnymi flagami

Cristiano Ronaldo, gwiazdor Manchesteru United i reprezentacji Portugalii doczekał się kolejnego pomnika. Tym razem w stanie Goa w Indiach. Pomnik wzbudził spore kontrowersje wśród mieszkańców.

Już od kilku lat jednemu z najlepszych piłkarzy świata - Cristiano Ronaldo zaczęto stawiać pomniki. Tym razem powstał on w Indiach w stanie Goa. Dlaczego? Według tamtejszych urzędników lokalna społeczność kocha piłkę nożną, a Cristiano Ronaldo będzie najlepszą inspiracją dla młodych ludzi.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Oficjalnie. Jagiellonia ma nowego trenera Oficjalnie. Jagiellonia ma nowego trenera

Wielu przeciwników pomnika Cristiano Ronaldo

- Kiedy ludzie mówią o piłce nożnej, mówią o Cristiano Ronaldo. Więc postawiliśmy tutaj ten posąg, aby chłopcy i dziewczęta w bardzo, bardzo młodym wieku mogli czerpać motywację, czuli się zainspirowani, a miłość i pasja do tej gry rosły - powiedział Michael Lobo, minister zgromadzenia ustawodawczego.

Od razu po odsłonięciu pomnika, pojawiło się sporo krytycznych opinii. Niektórzy przypomnieli sobie o historii i uznali, że spiżowy Ronaldo składający się do strzału to "pamiątka" kolonialnej przeszłości tego regionu Indii, którym do 1961 r. zarządzała Portugalia. Na oficjalne odsłonięcie posągu przyszli też przeciwnicy tego pomnika i głośno protestowali. Machali czarnymi flagami. Uważają oni, że posąg piłkarza z Portugalii to "obraza". Tym bardziej że Goa świętowała w tym roku 60-lecie przyłączenia do Indii i "obalenia kolonializmu".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Przeciwnicy pomnika uważają również, że skoro władze chcą stawiać pomniki, to powinny one upamiętnić miejscowych gwiazd futbolu. W reprezentacji Indii nie brakowało bowiem piłkarzy ze stanu Goa. 

Jeden z najlepszych obrońców świata zaatakowany we własnym domu. Postawił się Jeden z najlepszych obrońców świata zaatakowany we własnym domu. Postawił się "tchórzom"

- Jestem bardzo rozczarowany, że postawili pomnik Cristiano Ronaldo. Musimy nauczyć się być dumni z naszych własnych ikon takich, jak Samir Subash Naik i Bruno Coutinho Martins - cytuje BBC jednego z lokalnych mieszkańców.

Więcej o: