Jakub Moder był tak bliski szczęścia. Ale trafił jedynie w poprzeczkę

Jakub Moder był bardzo blisko zdobycia wyrównującego gola na boisku zwycięzcy Ligi Mistrzów - Chelsea. Polak trafił jednak tylko w poprzeczkę, ale jego zespół Brighton i tak zdołał w doliczonym czasie zdobyć gola i zremisować 1:1 na stadionie Stamford Bridge.

Jakub Moder w trzecim meczu z rzędu w Premier League wyszedł w podstawowym składzie Brighton. Zagrał na prawej pomocy. Według portalu sofascore.com miał 61 proc. skuteczność celnych podań (14/23), wygrał trzy z ośmiu pojedynków. Miał też dwanaście strat.

Moder zawinił przy golu

Jakub Moder był również zamieszany w stratę gola. W 20. minucie to reprezentant Polski przegrał pojedynek główkowy z Romelu Lukaku. Belg trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Masona Mounta.

Moder mógł się zrehabilitować na początku drugiej połowy. W 47. minucie po jego strzale z pięciu metrów, piłka trafiła w poprzeczkę. Polak w 88. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Kolumbijczyk Steven Alzate.

Goście dopięli swego w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Po dośrodkowaniu z lewej strony Marca Cucurelli, strzałem głową wyrównał rezerwowy Danny Welbeck. Były napastnik Manchesteru United przebywał na boisku zaledwie jedenaście minut.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Chelsea w tym sezonie straciła już jedenaście punktów w momencie, gdy wychodziła na prowadzenie. Drużyna Thomasa Tuchela po tym remisie awansowała na drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając o punkt Liverpool. Ma jednak jeden mecz rozegrany więcej od dziewiętnastokrotnych mistrzów Anglii.

Chelsea traci już osiem punktów do prowadzącego Manchesteru City. Drużyna Pepa Guardioli w środowy wieczór pokonała na wyjeździe Brentford 1:0 po golu Phila Fodena w 16. minucie. Dla Manchesteru City była to dziesiąta wygrana z rzędu w Premier League. W meczach tych zespół ten zdobył 28 goli, a stracił tylko tylko sześć.

W czwartek na zakończenie 20. kolejki Manchester United podejmie Burnley. Początek meczu o godz. 21.15. Transmisja w Canal+Sport.