Cavani ratuje Manchester United przed dużą wpadką. Miliarderzy wciąż na dnie

Newcastle United zremisowało z Manchesterem United 1:1 w poniedziałkowym meczu Premier League. Zespół Eddiego Howe'a wciąż szura po dnie ligowej tabeli.

Była 71. minuta meczu na St James’ Park, gdy z prawej strony boiska w pole karne gospodarzy zagrał Cristiano Ronaldo, a skutecznością błysnął Edinson Cavani. O ile pierwsze uderzenie Urugwajczyka zostało zablokowane, o tyle przy natychmiastowej dobitce Martin Dubravka nie miał szans. Cavani został bohaterem Manchesteru United, ratując drużynie Ralfa Rangnicka jeden punkt.

Ratując, bo w poniedziałek drużyna z Old Trafford była od rywali słabsza. Newcastle United objęło prowadzenie w 7. minucie po ładnej akcji i strzale Allana Saint-Maximina. Gospodarze mogli, a nawet powinni prowadzić wyżej, ale w drugiej połowie, jeszcze przed golem Cavaniego, doskonałe sytuacje zmarnowali Saint-Maximin, Ryan Fraser i Jacob Murphy.

Sousa rozwścieczył nie tylko Polaków. Jego rodak jest zrozpaczonySousa rozwścieczył nie tylko Polaków. Jego rodak jest zrozpaczony

Manchester United znów stracił punkty

W 88. minucie Manchester United uratował zaś David de Gea. Najpierw na bramkę Hiszpana uderzał Murphy, ale piłka odbiła się od słupka. Chwilę później sprzed pola karnego strzelał Miguel Almiron, ale tym razem de Gea popisał się kapitalną interwencją.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Po 19 kolejkach zarządzane przez fundusz inwestycyjny z Arabii Saudyjskiej Newcastle United ma 11 punktów i jest przedostatnie w tabeli. Zespół Eddiego Howe'a stracił aż 41 goli, co jest najgorszym wynikiem w lidze. Sytuacja Newcastle, które dysponuje potężnym dzięki właścicielom majątekiem, może stać się jeszcze trudniejsza, bo w poniedziałkowy wieczór kontuzji doznali dwaj najlepsi zawodnicy zespołu - Saint-Maximin oraz Callum Wilson.

Turniej Czterech Skoczni. Dawid Kubacki i Kamil Stoch świętują wspaniałe skoki w InnsbruckuPolacy czekali na wyniki testów przed TCS do późnego wieczora. W końcu są

Manchester United jest na 7. miejscu w tabeli. Zespół Rangnicka ma 28 punktów i traci siedem punktów do czwartego w tabeli Arsenalu i ma o dwa mecze rozegrane mniej. Kolejne mecze oba zespoły zagrają w czwartek. Newcastle zagra na wyjeździe z Evertonem, a Manchester United podejmie Burnley.