Mohamed Salah wywołał burzę. "Co roku to samo"

Jak co roku, przy okazji świąt Bożego Narodzenia, wielu piłkarzy publikuje rodzinne zdjęcia przy przystrojonej choince. Nie inaczej było w przypadku Mohameda Salaha, który został skrytykowany przez muzułmanów. - Szanuj swojego Boga, który dał Ci życie - czytamy na Twitterze.

Mohamed Salah wciąż nie może być pewny swojej przyszłości. Egipcjanin ma ważny kontrakt z Liverpoolem do końca czerwca 2023 roku i nie chce odchodzić z klubu, ale jednocześnie żąda podwyższenia zarobków do 500 tys funtów tygodniowo. Część brytyjskich źródeł uważa, że po spełnieniu tych wymagań Salah byłby drugim najlepiej zarabiającym piłkarzem w Premier League, tuż za Cristiano Ronaldo - Portugalczyk inkasuje 510 tys funtów od Manchesteru United za tydzień.

Zobacz wideo "Gdyby Lewandowski grał w tym klubie, miałby co najmniej jedną Złotą Piłkę"

Mohamed Salah wywołał oburzenie po zdjęciu z choinką. Muzułmanie grzmią. "Szanuj"

Mohamed Salah opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z rodziną w świątecznych strojach obok przystrojonej choinki, na którym wszyscy celebrują święta Bożego Narodzenia. Zawodnik Liverpoolu został skrytykowany przez wyznawców islamu, których zdaniem Salah propaguje wartości i zwyczaje niezwiązane z religią, z której się wywodzi. "Jesteś świetnym piłkarzem i dobrym człowiekiem, któremu Allah dał sławę i pieniądze. Ale wiedz, że obchodzisz dzień, w którym Bóg jest przeklęty, więc szanuj tego, który dał Ci życie" - pisze jeden z muzułmanów na Twitterze.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Tymi działaniami nie wspierasz nas, przecież jesteś dumą dla Arabów. Powinieneś reprezentować islam i muzułmanów" - zauważa jeden z internautów. Nie brakowało jednak też osób broniących Salaha. "Nie rozumiem, dlaczego Wy szalejecie na punkcie tego zdjęcia. Ja jestem muzułmaninem, kocham islam, kocham Salaha, ale też kocham choinki. To tylko drzewko z pięknymi światełkami. Wyluzujcie, jedno drzewo nie zmieni niczyich przekonań" - dodaje jeden z kibiców Liverpoolu.

Mohamed Salah jest liderem klasyfikacji strzelców Premier League po 18 kolejkach z 15 bramkami. Były zawodnik Romy ma pięć trafień więcej od klubowego kolegi, Diogo Joty. Salah występuje w Liverpoolu od lipca 2017 roku i zdobył 147 bramek w 227 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Więcej o: