Stanowcze nie Juergena Kloppa. Dla takich piłkarzy nie ma miejsca w jego drużynie

Ostatnia kolejka angielskiej Premier League jest mocno naznaczona przez masowe zakażenia koronawirusem w niemal wszystkich klubach. Menedżer Liverpoolu Juergen Klopp postanowił zapobiec takim sytuacjom w swojej drużynie i zapowiedział, że nie sprowadzi do siebie nikogo, kto nie przyjął szczepionki.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia do Wielkiej Brytanii napłynęła kolejna fala koronawirusa. Kilka meczów Premier League musiało zostać przełożonych z uwagi na wysokie liczby potwierdzonych przypadków zakażeń, co może mocno skomplikować ustalanie harmonogramu na kolejne tygodnie.

Zobacz wideo Sport.pl LIVE - zapowiedź nowego programu Sport.pl i Gazeta.pl

twitter.com/FOXSoccer/status/1472317335117590532Wściekły Luis Suarez nie wiedział, że jest na wizji. Tak, to do Simeone

Stanowcze przesłanie Kloppa

Jasny komunikat w sprawie przekładania meczów z powodu koronawirusa wygłosił Juergen Klopp. - Jeżeli zawodnik nie jest zaszczepiony, staje się ciągłym zagrożeniem – i to pomimo, że tego nie chce. Mimo to jest, dlatego musimy szukać innych graczy. W innym wypadku ten musiałby przebierać się w innej szatni, jeść na innej stołówce, jechać na mecz innym busem - skomentował niemiecki trener.

Menedżer Liverpoolu wyznał także, że nie będzie chciał u siebie nieszczepionych piłkarzy. - Z organizacyjnego punktu widzenia, jeśli chce się przestrzegać protokołów, po jednym przypadku wszyscy powinni zostać w izolacji. Po podróżach w europejskich pucharach takiemu piłkarzowi potrzebna byłaby kwarantanna. Musimy o tym myśleć. Dlatego jeśli będziemy chcieli pozyskać piłkarza, to, czy jest zaszczepiony będzie miało kluczowe znaczenie - dodał.

Inne kluby planują iść w ślady Liverpoolu

Na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem z Tottenhamem Niemiec dodał, że wszyscy piłkarze i pracownicy bazy treningowej klubu z Liverpoolu przyjęli po dwie dawki szczepionki, a obecnie czekają naa trzecią.

Kosmiczny gol Żubrowskiego w ekstraklasieNie do wiary. Kosmiczny gol w ekstraklasie. Lepiej się nie dało [WIDEO]

Podobne działania zamierzają podjąć inne kluby z Premier League, które zostały poszkodowane przez pandemię. Celem takich kroków jest uniknięcie kolejnych przestojów w rozgrywkach w świetle niezwykle napiętego kalendarza meczów.

Więcej o: