Sytuacja w Premier League coraz gorsza. "Nie ma innej możliwości"

Premier League zadecydowała o przełożeniu sobotniego meczu Manchesteru United z Brighton&Hove Albion. Powodem jest duże ognisko koronawirusa w klubie z Old Trafford.

"Zdrowie zawodników i pracowników jest naszym priorytetem. Biorąc pod uwagę liczbę osób, które znajdują się w izolacji, klub nie miał innej możliwości, jak poprosić o przełożenie spotkania. Premier League po konsultacji z zespołem medycznym przychyliła się do tej prośby" - napisał Manchester United w oficjalnym komunikacie. 

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

"Zawiesiliśmy także na krótki czas wszystkie czynności treningowe w ośrodku w Carrington, aby zredukować ryzyko transmisji wirusa" - dodano.

Koronawirus torpeduje Premier League! Nie będzie meczów w "Boxing Day"?

To już piąty mecz Premier League z ostatnich dni, który został odwołany z powodu fali zakażeń COVID-19. Wcześniej odwołano także mecze Brighton - Tottenham, Burnley - Watford, Brentford - Manchester United i Leicester City - Tottenham. Ponadto spotkanie Burnley - Tottenham z końcówki listopada przełożono ze względu na atak zimy i złe warunki atmosferyczne. 

Łukasz Fabiański obronił rzut karny w meczu z ArsenalemŁukasz Fabiański obronił rzut karny! Świetna skuteczność polskiego bramkarza

Problemy z koronawirusem w klubach Premier League zaczęły się już kilkanaście dni temu, gdy odwołano mecz Ligi Konferencji Europy między Tottenhamem Hotspur a Stade Rennais. Powód? Nowe przypadki zakażeń w zespole Antonio Conte. W środę "The Telegraph" poinformował, że prawdziwe trzęsienie ziemi jest w United. Aż 19 osób jest zakażonych i trafiło na kwarantannę. Brytyjscy dziennikarze dodają, że nie chodzi tylko o piłkarzy, ale i o pracowników klubowych.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W związku z tym władze Premier League rozważają odwołanie Boxing Day. Jak poinformował "The Sun", jest to reakcja na ostatnie doniesienia angielskich klubów o występujących przypadkach koronawirusa. W zeszłym tygodniu z 3805 testów aż 42 przypadki dały wynik pozytywny - najwięcej od początku pandemii.

Więcej o: