Fatalnie. Jan Bednarek oceniony przez Anglików

Bardzo niskie noty za sobotni występ przeciwko Arsenalowi otrzymał Jan Bednarek. Według angielskich mediów Polak był jednym z najgorszych piłkarzy na boisku.

W sobotę Southampton przegrał na wyjeździe z Arsenalem 0:3 w 16. kolejce Premier League. Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Jan Bednarek. O ile Polak z reguły stanowi pewny punkt obrony Southampton, o tyle w sobotę nie zaliczył najlepszego występu.

Zobacz wideo "Gdyby Lewandowski grał w tym klubie, miałby co najmniej jedną Złotą Piłkę"

Środkowy obrońca reprezentacji Polski zamieszany był w utratę dwóch goli. Przy bramce na 0:2 Bednarek nie zdążył do Martina Odegaarda, który wygrał z Bednarkiem pojedynek główkowy i pokonał Willy'ego Caballero. W 62. minucie po rzucie rożnym dla Arsenalu Polak nieskutecznie skakał do główki w sytuacji, w której trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Gabriel.

Transfer życia? Reprezentant Polski na liście Barcelony. Jeden z głównych kandydatówTransfer życia? Reprezentant Polski na liście Barcelony. Jeden z głównych kandydatów

Fatalne noty Bednarka

Słabą postawę Bednarka dostrzegły angielskie media. Portal Sky Sports ocenił jego występ na 5 w 10-stopnowej skali. Niższą notę w Southampton otrzymał jedynie 40-letni Caballero, dla którego był to pierwszy występ w tym sezonie.

Mateusz Klich pod ostrzałem po hicie z Chelsea. Błyskawiczna reakcjaMateusz Klich pod ostrzałem po hicie z Chelsea. Błyskawiczna reakcja

Jeszcze bardziej surowy dla Polaka był portal 90min.com, który wystawił mu notę 3 również w 10-stopniowej skali. Równie złe noty otrzymali jedynie Kyle Walker-Peters i Nathan Redmond.

"Czwórkę" Bednarkowi wystawił zaś portal Hampshirelive.news. "Obrona była słaba przez całe popołudnie, a niektóre złe, stare nawyki wróciły. Bednarek powinien strzelić gola głową w drugiej połowie" - czytamy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Po 16 kolejkach Southampton zajmuje 16. miejsce w tabeli. Zespół Bednarka ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. W obecnym sezonie Polak zagrał w 14 meczach, strzelił jednego gola i zobaczył jedną żółtą kartkę.

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o: