Mateusz Klich antybohaterem Leeds. Bezmyślny faul Polaka dał zwycięstwo Chelsea

Mateusz Klich był antybohaterem sobotniego meczu Chelsea - Leeds United. Polak sprokurował rzut karny, a jego zespół przegrał w Londynie 2:3.

Była trzecia minuta doliczonego czasu gry drugiej połowy. Chelsea tylko remisowała przed własną publicznością z Leeds United 2:2 i zaciekle atakowała, by zdobyć zwycięską bramkę. Piłkę w polu karnym otrzymał stoper Antonio Rudiger. Pilnował go Mateusz Klich i w bezsensowny sposób, w nie groźnej sytuacji, kopnął w nogę stojącego tyłem do bramki Niemca. Sędzia bez chwili wahania wskazał na rzut karny. Analiza VAR potwierdziła słuszną decyzję arbitra.

Policzyli koszty i ogarnęła ich zgroza. Gigant wycofuje się z rywalizacji o HaalandaPoliczyli koszty i ogarnęła ich zgroza. Gigant wycofuje się z rywalizacji o Haalanda

Klich krytykowany

Mateusz Klich, który pojawił się na boisku w 59. minucie za ten faul nie dostał żółtej kartki. Gdyby tak się stało, to opuściłby boisko, bo wcześniej został ukarany w 69. minucie.

Za swój faul, zebrał mnóstwo krytycznych opinii od kibiców. Fani nie rozumieli jego bezsensownego zachowania.

Na oficjalnej stronie klubowej można przeczytać artykuł z ocenami dla piłkarzy Leeds United zatytułowany: Raphinha i Klich prezentują Chelsea rzuty karne. - Spóźnił się z kopnięciem i popełnił zupełnie niepotrzebny faul - czytamy w ocenie Klicha. Otrzymał on notę "5". Tak słabą ocenę dostali tylko jeszcze trzej zawodnicy Leeds.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Do jedenastki po raz drugi w tym meczu podszedł Jorginho i zdobył zwycięską bramkę. Wcześniej trafił w 58. minucie na 2:1. Wtedy również rzut karny wywalczył Rudiger. Pierwszą bramkę dla Chelsea strzelił Mason Mount (42.). Dla gości trafili Raphinga z rzutu karnego (28.) oraz 19-letni napastnik Joe Gelhardt, który w 83. minucie strzelił gola po zaledwie minucie przebywania na boisku. Było to jego pierwsze dotknięcie piłki w meczu.Gelhardt został pierwszym nastoletnim piłkarzem Leeds United, który strzelił gola dla Leeds od czasu Jamesa Milnera z 2004 roku.

Chelsea po tej wygranej wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma punkt straty do Liverpoolu oraz dwa do prowadzącego Manchesteru City. Leeds United jest dopiero na piętnastym miejscu (16 punktów).

Germany Soccer BundesligaBayern uciekł spod topora. Niewidoczny Lewandowski biegał wściekły

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj: