98. minuta i wtedy do piłki podszedł Jakub Moder. Jeden z bohaterów [WIDEO]

Jakub Moder w 98. minucie meczu miał piękną asystę i dzięki temu jego Brighton zdobył punkt w wyjazdowym meczu Premier League z Southampton (1:1).

Była ósma minuta doliczonego czasu gry. Wtedy Jakub Moder strzelał z rzutu wolnego, ale trafił piłką wprost w mur. Od razu jednak z woleja z ponad 20 metrów podał do francuskiego napastnika Neala Maupay'ego, a ten z bliska zdobył wyrównującą bramkę.

Jakub Moder rezerwowym, ale z asystą

Co ciekawe, polski zawodnik pojawił się tym razem na boisku w roli zmiennika. Wszedł dopiero w 78. minucie, zmieniając holenderskiego obrońcę Joela Veltmana. Bilans Jakuba Modera w tym sezonie to: 17 spotkań, gol i trzy asysty.

Southampton grający bez kontuzjowanego Jana Bednarka objął prowadzenie już w 29. minucie. Wtedy Armando Broja zdobył gola po asyście Nathana Redmonda. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia aż do ósmej minuty doliczonego czasu gry drugiej połowy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dla Brighton to już trzeci remis z rzędu w Premier League. Ma 20 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Southampton z 16 punktami jest na czternastej pozycji.