Tottenham zainteresowany gwiazdą Barcelony. Chce wykorzystać sytuację

Kolejny klub z Premier League kusi Ousmane Dembele. Tottenham chce wykorzystać wygasający kontrakt Francuza i sprowadzić go do Londynu za darmo.

To nie będzie pierwsza taka sytuacja, w której Fabio Paratici, dyrektor sportowy Tottenhamu Hotspur, podejmuje próby sprowadzenia Ousmane Dembele. Wcześniej robił to również, gdy pracował w Juventusie. Według Mundo Deportivo przejście napastnika z FC Barcelony pomogłoby Antonio Conte nawiązać równą walkę o mistrzostwo z takimi zespołami jak Liverpool, Chelsea, Manchester City i Manchester United. 

Zobacz wideo Tak Lewandowski rozpoczął kampanię o kolejną Złotą Piłkę. "To jest gra o coś więcej"

Dembele wzmocnieniem dla Tottenhamu Hotspur. Fabio Paratici chce pomóc Antonio Conte

FC Barcelona wciąż stara się przedłużyć kontrakt z Ousmane Dembele, aby nie stracić piłkarza za darmo. Przypomnijmy, że Katalończycy zapłacili za Francuza 135 milionów euro. Wypłacają mu wysoką pensję, a przy dzisiejszym zadłużeniu klubu, każdy milion dolarów ze sprzedaży będzie niezwykle cenny. Napastnik nie idzie jednak na rękę władzom klubu. Porozumienia wciąż nie ma, a inne kluby będą mogły złożyć 24-latkowi kuszące oferty od stycznia 2022 roku. Zgodnie z przepisami, zawodnik może dogadać się z nowym pracodawcą na 6 m-cy przed wygaśnięciem jego umowy z aktualnym klubem.

Zawodnik Barcy dostał ultimatum. Niebawem wyjaśni się jego przyszłość688 dni przerwy Ousmane Dembele! Francuz otrzyma szansę w pierwszym składzie?

Mundo Deportivo informuje, że Tottenham nie jest jedynym klubem w Premier League, który interesuje się Dembele. Wcześniej chęć sprowadzenia piłkarza wyraził Manchester United, który oferował 24-latkowi wysoką premię za złożenie podpisu pod wolnym transferem. Francuza kusiło także Newcastle United, który ma nowych właścicieli. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Czy Dembele opuści Barcelonę w zimowym okienku transferowym? Dowiemy się już w styczniu. Xavi Hernandez zapewniał jednak, że po rozmowie z Dembele zrozumiał, że względy ekonomiczne nie są dla piłkarza najważniejsze. Interesować go ma jeszcze projekt sportowy klubu. Dlatego Hiszpan miał powiedzieć zawodnikowi, że jeżeli przedłuży umowę, stanie się podstawowym piłkarzem FC Barcelony. 

Więcej o: