Nieprawdopodobny wyczyn Cristiano Ronaldo! Przebił kolejną barierę!

Cristiano Ronaldo zdobył dwie bramki w meczu z Arsenalem (3:2) w ramach 14. kolejki Premier League. Reprezentant Portugalii tym samym przekroczył barierę 800 strzelonych goli w karierze, licząc rozgrywki klubowe oraz reprezentacyjne.

Cristiano Ronaldo nie pojawił się na gali Złotej Piłki zorganizowanej w miniony poniedziałek w paryskim Theatre du Chatelet. Reprezentant Portugalii zajął szóste miejsce w plebiscycie i uzyskał 176 głosów. Pascal Ferre, redaktor naczelny "France Football" przekazał dziennikarzom, że Ronaldo nie pojawił się na gali Złotej Piłki ze względu na kwarantannę. Były zawodnik Juventusu postanowił mu na to odpowiedzieć. "Użył mojego nazwiska do promocji siebie oraz publikacji, dla której pracuje" - napisał Ronaldo na Instagramie.

Milowy wyczyn Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelił swojego 800. gola w karierze

Cristiano Ronaldo wybiegł w podstawowym składzie Manchesteru United na mecz z Arsenalem w 14. kolejce Premier League. Londyńczycy prowadzili 1:0 po 14 minutach dzięki trafieniu Emile'a Smitha-Rowe'a. Czerwone Diabły zdążyły odpowiedzieć pod koniec pierwszej połowy dzięki bramce Bruno Fernandesa. Na początku drugiej połowy Marcus Rashford posłał kapitalne podanie do Cristiano Ronaldo, a ten pokonał Aarona Ramsdale'a. W 70. minucie Portugalczyk wykorzystał rzut karny i znów dał prowadzenie Manchesterowi United (3:2).

To trafienie było wyjątkowym momentem dla Portugalczyka, ponieważ Ronaldo przekroczył barierę 800 zdobytych bramek w karierze jako pierwszy zawodnik w historii. Najwięcej bramek CR7 zdobył w barwach Realu Madryt (450), a potem strzelał dla Manchesteru United (130), reprezentacji Portugalii (115), Juventusu (101) oraz Sportingu Lizbona (5). "Bramka numer 800 w karierze Cristiano Ronaldo. Potwór. Kosmita. Niesamowity atleta mimo 36 lat na karku. A tych goli będzie jeszcze więcej" - napisał Dariusz Kosiński, dziennikarz "Przeglądu Sportowego" na Twitterze.

Cristiano Ronaldo wrócił do Manchesteru United w sierpniu tego roku, opuszczając Juventus za około 23 miliony euro, licząc wszystkie bonusy. Portugalczyk do tej pory zdobył 12 bramek w 17 meczach, licząc wszystkie rozgrywki w sezonie 2021/2022.