Jan Bednarek "uciszył kibiców" Leicester. Anglicy zachwyceni występem Polaka

Jan Bednarek zebrał solidne recenzje za mecz z Leicester w lidze angielskiej. "Zareagował najszybciej", "Po dobrym występie opuścił boisko kontuzjowany", "Był jedną z ofiar upokorzenia 0:9 w 2019 roku, teraz natychmiast uciszył kibiców gości" - takie komentarze pojawiły się w angielskich mediach.

Southampton zremisował 2:2 z Leicester City w 14. kolejce Premier League. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Jan Bednarek, dla którego było to premierowa bramka w sezonie 2021/22.

Polski trener chce pracować w Legii Warszawa! Polski trener chce pracować w Legii Warszawa! "Podjąłbym się tej pracy"

Polski obrońca okazał się najsprytniejszy w polu karnym, wykorzystując sytuację z 3. minuty, gdy dobił uderzenie Mohammeda Salisu. W 85. minucie z powodu urazu Bednarek musiał zejść z boiska. W sumie podczas swojej kariery w barwach Southampton Polak ma na koncie cztery bramki. Co na temat występu polskiego obrońcy w meczu z Leicester City napisano w angielskich mediach?

Pochlebne recenzje dla Bednarka w angielskich mediach. "Zareagował najszybciej. Uciszył kibiców gości"

"Święci zostali nagrodzeni za pozytywny początek w trzeciej minucie. Obrońca Jan Bednarek zareagował najszybciej i dobił uderzenie Salisu po rozegraniu z rzutu rożnego" - napisali dziennikarze "BBC", gdzie Polak dostał średnią notę "6,68" w skali 1-10 i tylko Che Adams został oceniony wyżej w zespole Southampton - 7,20.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Reprezentant Polski równie dobrze został oceniony na "7" przez portal hampshirelive.news. "To gol Bednarka dał Świętym prowadzenie na samym początku. Po dobrym występie opuścił boisko kontuzjowany" - podsumowano w relacji pomeczowej. "Bednarek był jedną z ofiar upokorzenia 0:9 z Leicester w 2019 roku - teraz natychmiast uciszył kibiców gości" - krótko napisał o bramce Polaka dziennik "Daily Mail".

Na portalu football.co.uk Bednarek otrzymał "6". "Przez większość meczu wykonywał swoje zadania. Świetnym opisem jego dokonań było skuteczne wykończenie sytuacji na początku spotkania" - zwrócili uwagę dziennikarze.

Króciutko. Gorzkie słowa Artura Boruca po zwycięstwie w Pucharze PolskiKróciutko. Gorzkie słowa Artura Boruca po zwycięstwie w Pucharze Polski

Southampton po remisie zajmuje 15. miejsce w lidze, a Leicester City jest ósmy. W następnej kolejce zespół Bednarka zagra u siebie z Brighton (4 grudnia o godz. 16:00), a Leicester zmierzy się na wyjeździe z Aston Villą.