Liverpool zmiótł Everton w derbach! Matty Cash stawiał opór Man City

Liverpool rozbił 4:1 Everton! Trzy punkty ma też Manchester City, który ograł Aston Villę 2:1, w której całe spotkanie rozegrał Matty Cash.

W środę odbyły się derby Liverpoolu, w których Everton został u siebie rozbity przed The Reds 1:4. Po 20 minutach było już 2:0. Najpierw trafił Jordan Herdenson, a później Mohamed Salah. Anglik popisał się ładnym strzałem z 16. metra, a Egipcjanin precyzyjnym lobem pokonał bramkarza. Przed przerwą gola kontaktowego - dla zespołu Rafy Beniteza - strzelił Demarai Gray.

W 65. minucie było 3:1, a do siatki znowu trafił Salah, dla którego był to 13. gol w tym sezonie Premier League. Gospodarzy dobił Diego Jota. Dla zespołu Jurgena Kloppa była to dziewiąta wygrana w sezonie. Warto podkreślić ich skuteczność. Liverpool ma już 43 gole w lidze (drugie City ma 33).

Liverpool ma 31 punktów, czyli dwa mniej niż Chelsea i o jeden mniej niż Manchester City.

Drużyna Pepa Guardioli też grała w środę. Po golach Bernardo Silvy i Rubena Diasa City pokonało Aston Villę 2:1 (dla gospodarzy trafił Ollie Watkins). Szczególnej urody było trafienie Silvy:

Po przerwie Aston Villa próbowała się postawić - łącznie zanotowała trzy celne strzały, przy pięciu City. Najbliżej wyrównania była w 75. minucie, jednak Ederson powstrzymał Carneya Chukwuemekę.

Grał Matty Cash

Przeciwko City 90 minut rozegrał Matty Cash. I zaliczył przyzwoity występ. Zanotował 21 celnych podań, wygrał sześć z dwunastu pojedynków i odzyskał aż sześć piłek. Dla dwukrotnego reprezentanta Polski to już 14. ligowy mecz w tym sezonie.