Co za początek Bednarka! Polak strzela pierwszego gola w sezonie

Jan Bednarek zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Polak trafił już w 3. minucie spotkania 14. kolejki Premier League z Leicester City.

Wraz z początkiem grudnia Premier League powoli się rozpędza przed świąteczno-noworocznym maratonem. Spotkania 14. kolejki rozgrywane są w środku tygodnia, a już weekend czeka nas kolejna seria spotkań.

Bednarek wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Pierwsza bramka w tym sezonie

W jednym ze spotkań rozgrywanych w środę Southampton podejmowało na St. Mary's Stadium Leicester City. Rywalizacja rozpoczęła się idealnie dla drużyny gospodarzy, ponieważ już w 3. minucie udało jej się wyjść na prowadzenie, a wszystko dzięki Janowi Bednarkowi.

Polak okazał się być najsprytniejszym w polu karnym i wykorzystał zamieszanie, które wyniknęło po jednym z dośrodkowań. 25-letniemu zawodnikowi udało się dostawić nogę i pokonać Kaspera Schmeichela. Dla Bednarka było to dopiero pierwsze trafienie w tym sezonie. Ciekawą zależność jeżeli chodzi o zdobywane przez niego bramki, zauważył profil OptaStats na Twitterze. Wszystkie cztery zdobyte przez reprezentanta Polski bramki w Premier League padły na St. Mary's Stadium i wszystkie spotkania kończyły się porażkami Southampton 2:3.

Na bramkę Bednarka w 22. minucie odpowiedział Johnny Evans, ale jeszcze przed przerwą drużynę gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Che Adams. Jednak na samym początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził James Maddison. Wynik spotkania się nie zmienił, więc obie drużyny podzieliły się punktami. Southampton zajmuje po tym meczu 15., a Leicester City 8. miejsce w tabeli Premier League.