Brutalna ocena występu Mateusza Klicha. "Nie istniał na boisku"

Mateusz Klich nie zaliczy wtorkowego występu do udanych. Marcelo Bielsa postanowił zmienić Polaka już w przerwie meczu z Crystal Palace. - Podobnie jak w meczu z Tottenhamem, Klich nie istniał na boisku - podsumowano jego występ na portalu leeds-live.co.uk.

Mateusz Klich jest daleko od swojej optymalnej formy. Jeszcze w sezonie 2019/2020 był jednym z liderów Leeds i przyczynił się do awansu swojego zespołu do Premier League. Od tamtej pory jednak radził sobie coraz gorzej, a od końcówki sezonu 2020/2021 zbiera coraz więcej krytycznych komentarzy na temat swojej gry.

Mateusz Klich brutalnie oceniony po meczu z Crystal Palace

Równie słabo wypadł w ostatnim meczu ligowym z Crystal Palace, wygranym przez swój zespół 1:0. Bielsa zmienił Klicha już w przerwie, a po spotkaniu Polak został bardzo ostro oceniony przez portal leeds-live.co.uk. - Podobnie jak w meczu z Tottenhamem, Klich nie istniał na boisku. Wykonał dziesięć podań w pierwszej połowie i tylko połowa z nich dotarła do partnerów. W tej chwili nie gra dobrze - napisano w portalu.

Mateusz Klich w tym sezonie Premier League wystąpił w dziewięciu meczach, każdy z nich rozpoczynając w pierwszym składzie. W tym czasie zdobył tylko jedną bramkę i zanotował jedną asystę.

Leeds także w tym sezonie nie bryluje. Od początku rozgrywek Premier League zanotowali tylko trzy zwycięstwa w czternastu spotkaniach. Aż sześć meczów zakończyli remisem, co daje im łącznie 15 punktów. Zespół Marcelo Bielsy znajduje się tym samym na 15. pozycji w tabeli ligowej, mając tylko pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.