Wstrząsające sceny w Anglii. Piłkarz nagle padł na murawę. "11 minut grozy"

To było 11 minut, w trakcie których kibice Championship wstrzymali oddech. W czasie wtorkowego meczu między Reading FC, a Sheffield United (0:1) na boisku zasłabł piłkarz drużyny gości. John Fleck. Sędzia wstrzymał spotkanie, natomiast zawodnik trafił do pobliskiego szpitala.

Spotkanie między obiema drużynami rozgrywane było w ramach 19. kolejki Championship. John Fleck zasłabł w okolicach 60. minuty meczu. Sędzia wstrzymał spotkanie na jedenaście minut, w trakcie których sztab medyczny zajmował się 30-letnim pomocnikiem. Zawodnik finalnie podniósł się z murawy z pomocą maski tlenowej, jednak ze stadionu wyprowadzono go na noszach.

"Stresujący moment ostatniej nocy". Piłkarz Sheffield United wrócił już do swoich najbliższych

John Fleck trafił do Royal Berkshire Hospital w Reading, gdzie przeprowadzono podstawowe badania. W szpitalu spędził całą noc, był pod ciągłą obserwacją lekarzy. "Był przytomny i w ciągłej komunikacji z personelem klubowym, medycznym, a także z rodziną" - czytamy w oświadczeniu klubu. Wiadomo już, że w środę pomocnika wypisano ze szpitala i może wrócić do domu.

Alarm! Kolejne zakażenie w Bayernie Monachium! Znowu niezaszczepionyAlarm! Kolejne zakażenie w Bayernie Monachium! Znowu niezaszczepiony

"Personel medyczny Sheffield United nadal będzie go uważnie obserwował" - podkreśla klub Flecka. "Sheffield United i John Fleck chcieliby podziękować wszystkim, którzy pomogli w tym stresującym momencie ostatniej nocy, a także wszystkim tym, którzy przesyłali wiadomości wsparcia" - dodano.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Sheffield United wygrało ostatecznie na Madejski Stadium 1:0 po bramce Jaydena Bogle'a w 56. minucie. Wydarzenie to miało miejsce chwilę przed tym, jak zasłabł John Fleck. Dzięki tej wygranej zespół uciekł jeszcze bardziej od strefi spadkowej Championship, pogarszając jednocześnie sytuację Reading FC. Klub znajduje się obecnie na 20. miejscu z przewagą zaledwie dwóch punktów nad strefą spadkową. Sheffield z kolei zajmuje 16. miejsce.