Władze Premier League nie chcą pomóc bezdomnym. "Poddaje się"

Kluby z Premier League chciały wesprzeć charytatywną akcję "#NoHomeKit". Władze ligi się jednak nie zgodziły.

 "#NoHomeKit" to charytatywna akcja dla bezdomnych. Pomysł był taki, by w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, gdy rozgrywane są mecze Premier League, piłkarze zagrali w specjalnych koszulkach. Ale nie zagrają.

Zobacz wideo Ile kluby z Ekstraklasy straciły na pandemii?

"W każdym sezonie Premier League otrzymuje wiele próśb dotyczących wsparcia charytatywnych projektów, ale niestety nie możemy ich wszystkich wspierać. Kluby mogą to czynić same na zasadach konkursów" - czytamy w oświadczeniu władz ligi.

Michael Edwards - dyrektor sportowy Liverpoolu z trofeami. Źródło: https://twitter.com/AnfieldWatch/status/1458473921209151497/photo/1Burza w Liverpoolu. Odchodzi po latach. "Nawet ptakom sprzedałby skrzydła"

- Premier League cieszy się, że może sankcjonować saudyjskie przejęcie Newcastle, ale nie może pozwolić drużynom nosić specjalnych strojów wyjazdowych w drugi dzień świąt, aby zwiększyć świadomość bezdomności, ponieważ „łamie to ich zasady"… Poddaję się - napisał Henry Hill, angielski dziennikarz.

Ale piłkarze postanowili, że i tak coś zrobią. Zawodnicy podpisali się na koszulkach, które przeznaczą na specjalną aukcję, która ma wspierać ludzi dotkniętych problemem bezdomności.

Denmark Soccer Europa LeagueSteven Gerrard wraca do Premier League! Będzie trenerem polskiego kadrowicza

"Wykorzystując pozytywną moc piłki nożnej, chcemy zbierać fundusze, zwiększać świadomość bezdomności. I tego, co wszyscy możemy zrobić, aby z nią walczyć - oświadcza organizacja Shelter.

Więcej o sporcie przeczytasz na portalu Gazeta.pl.

Premier League. Sytuacja w tabeli

Po 11 rozegranych kolejkach liderem Premier League jest Chelsea, która uzbierała 26 punktów, czyli o trzy więcej niż Manchester City. Niespodzianką jest, że podium uzupełnia West Ham United. Czwartą lokatę zajmuje Liverpool. Piąty jest Arsenal, a szósty Manchester United.

W strefie spadkowej znajdują się kolejno: Burnley, Newcastel oraz Norwich City. Zaś najlepszym strzelcem rozgrywek jest Mohamed Salah, autor 10 bramek.

Więcej o: