To będzie największy stadion klubu Premier League w Londynie! Rusza przebudowa

West Ham United rozpoczyna przebudowę London Stadium. Obiekt, na którym rozgrywają mecze "Młoty" zostanie powiększony o ponad 2 tysiące miejsc. "Klub będzie mógł się cieszyć z pobicia swojego rekordu frekwencji" - czytamy na stronie West Hamu.

Dokładnie 62,5 tysiąca osób będzie mogło obejrzeć mecz West Hamu United na London Stadium. Klub otrzymał potwierdzenie pozwolenia na przebudowę, a realizacja projektu pozostaje jedynie kwestią czasu. West Ham informuje, że łączna pojemność stadionu ostatecznie sięgnie 67 tys. miejsc. Powiększone zostaną trybuny Bobby'ego Moore'a oraz Sir Trevora Brookinga. 

Zobacz wideo Jan Urban komentuje zwolnienie Michniewicza. Wskazał powody problemów. [SEKCJA PIŁKARSKA 97]

West Ham United z największym stadionem w Londynie. "To kolejny znak postępu w pozytywnym kierunku"

Rozbudowa sprawi, że obiekt West Hamu United będzie największym stadionem klubu Premier League w Londynie. Obecnie pierwszeństwo pod tym względem należy do Tottenhamu Hotspur, który może zmieścić 62,303 miejsca oraz Arsenalu. Emirates Stadium pomieści 61 tys. osób. 

- Wniosek o zwiększenie pojemności w dniu meczu da jeszcze większej liczbie naszych fanów możliwość oglądania na żywo naszej ekscytującej drużyny w akcji. Od czasu regularnego powrotu kibiców w tym roku widzieliśmy niesamowity odzew. Każdy mecz Premier League w tym sezonie został wyprzedany i dziękujemy kibicom za ich ciągłe fantastyczne wsparcie, w tym bicie rekordów frekwencji w ramach regularnych tłumów na London Stadium. Jest to kolejny wspaniały znak postępu w niezwykle pozytywnym okresie dla klubu - powiedziała Baronessa Brady, wiceprzewodnicząca West Hamu United. 

Kielce, 27.10.2021. Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: Łomża Vive Kielce - Paris Saint-Germain 38:33Niesamowity mecz Dylana Nahiego z Łomży Vive Kielce. Dobił PSG - swój były klub

- Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby rosnąć i rozwijać ten klub piłkarski, na boisku i poza nim, dla dobra naszych kibiców, i wszyscy czujemy, że sprawy idą w dobrym kierunku. Powrót kibiców był fantastyczny, a atmosfera, jaką stworzyli, przy 60 tysiącach na stadionie, była na najwyższym poziomie w każdym meczu. Mając więcej fanów w tym miejscu, dopingujących drużynę, będzie jeszcze lepiej dla nas wszystkich i naprawdę nie możemy się doczekać, aby powitać więcej naszych młodych kibiców i rodzin na London Stadium - dodał David Moyes, trener drużyny. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Obecnie West Ham zajmuje 4. miejsce w Premier League ze stratą pięciu punktów do lidera, Chelsea. Londyńczycy rywalizują również w EFL Cup. W środę zespół Moyesa rywalizuje w 1/8 finału z Manchesterem City.

Obiekt West Hamu nie będzie oczywiście największym stadionem w Londynie. Większe są Wembley (90 tys. miejsc), gdzie gra piłkarska reprezentacja Anglii i Twickenham (82 tys.), gdzie gra drużyna narodowa w rugby.

Więcej o: