Brytyjczycy komentują polski paszport dla Casha. "Kolejny urodzony w Anglii"

We wtorek Matty Cash oficjalnie otrzymał polskie obywatelstwo, dzięki czemu już w listopadzie będzie mógł zadebiutować w reprezentacji naszego kraju. O fakcie tym nie zapomniały brytyjskie media, które doceniły zawodnika Aston Villi i jego grę w tym sezonie.

Finalizacja procesu przyznawania polskiego obywatelstwa 24-latkowi, która pozwoli mu na debiut w biało-czerwonych barwach podczas dwóch listopadowych spotkań była jednym z głównych tematów większości głównych brytyjskich mediów. Proces uzyskiwania polskiego paszportu przez Casha był szczegółowo opisywany.

Zobacz wideo Burza wokół powołania Casha. Polska może stracić wielkie talenty [SEKCJA PIŁKARSKA #93]

Brytyjskie media o Mattym Cashu: Gra na szczególnie mocno obsadzonej pozycji w reprezentacji Anglii

Brytyjskie media cytowały słowa piłkarza Aston Villi, które zamieścił na Twitterze i Instagramie. "To bardzo ważny dzień dla mnie i mojej rodziny. Mój wniosek o nadanie polskiego obywatelstwa został zatwierdzony przez polskie władze. Dziękuję panu prezydentowi, mojej rodzinie i innym osobom, które mi w tym pomogły. Czas na nowe wyzwania, dam z siebie wszystko dla tego kraju" - napisał.

Media zwróciły również uwagę na fakt, że Polska i Anglia rozegrały już oba mecze w eliminacjach mistrzostw świata. Ponadto przypomniano, że w reprezentacji Polski Cash spotka się z Mateuszem Klichem z Leeds czy Janem Bednarkiem z Southampton, z którymi 24-latek kilkukrotnie mierzył się w Premier League.

Stacja Sky News poinformowała, że Matty Cash rozpoczął starania o uzyskanie polskiego obywatelstwa i przeprowadził pierwsze rozmowy z przedstawicielami PZPN trzy lata temu, czyli jeszcze zanim został graczem Aston Villi.

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

"Daily Mail" pokusił się ocenę Casha w ostatnich miesiącach. "Cash imponuje, odkąd przeszedł do Villi z Nottingham Forest w 2020 roku, ale gra na szczególnie mocno obsadzonej pozycji: Trent Alexander-Arnold nie zdołał ugruntować sobie pozycji na prawej obronie u selekcjonera reprezentacji Anglii Garetha Southgate'a, a przed nim w kolejce są Kyle Walker, Reece James i Kieran Trippier" - napisał dziennik.

"Daily Telegraph" napisał z kolei, że Matty Cash jest kolejnym z urodzonych w Anglii piłkarzy, którzy decydują się na grę dla drużyn narodowych krajów, z których pochodzą ich przodkowie. Innym przykładem jest Ben Brereton, były klubowy kolega Casha z Nottingham Forest, który w tym roku zadebiutował w reprezentacji Chile, kraju, z którego pochodzi jego matka. W składzie Jamajki jest z kolei czterech zawodników urodzonych w Anglii: Michail Antonio, Ethan Pinnock, Kemar Roofe i Bobby Decordova-Reid.

Więcej o: