Cristiano Ronaldo reaguje na klęskę Manchesteru United w meczu z Liverpoolem

Cristiano Ronaldo odniósł się do bolesnej porażki z Liverpoolem na własnym stadionie za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Czasami wynik nie jest taki, o jaki walczymy, jakiego chcemy i spodziewamy się. To jest tylko i wyłącznie nasza wina - napisał Portugalczyk na Instagramie.

Manchester United został upokorzony na Old Trafford przez Liverpool, przegrywając aż 0:5 po hat-tricku Mohameda Salaha i po jednym trafieniu Naby'ego Keity i Diogo Joty. Od 59. minuty zespół Ole Gunnara Solskjaera musiał grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Paula Pogby, który brutalnie zaatakował wyprostowaną nogą Keitę. Co ciekawe Francuz pojawił się na murawie dopiero na początku drugiej połowy.

Robert Lewandowski i Złota PiłkaKoniec głosowania! Robert Lewandowski w końcu sięgnie po Złotą Piłkę?

Cristiano Ronaldo raz trafił do siatki, ale jego trafienie zostało słusznie anulowane po interwencji VAR z powodu pozycji spalonej. Portugalczyk w pierwszej połowie miał szczęście, że nie został ukarany czerwoną kartką. Arbiter zdecydował się pokazać mu tylko żółtą, po tym jak kopnął z całej siły piłkę, pod którą leżał na murawie Curtis Jones.

Zespół Manchesteru United wygrał tylko cztery z dziewięciu meczów w Premier League. Porażka z Liverpoolem była trzecią przegraną w tym sezonie i najwyższą na własnym stadionie od 1955 roku, kiedy również 0:5 przegrał z Manchesterem City i od 2010 roku, kiedy również z City przegrał 1:6.

Wymowne słowa Cristiano Ronaldo po klęsce Manchesteru United. "To jest wyłącznie nasza wina"

Po zakończeniu spotkania bolesną porażkę skomentował Ronaldo, zamieszczając wymowny wpis na swoim Instagramie. - Czasami wynik nie jest taki, o jaki walczymy, jakiego chcemy i spodziewamy się. To jest tylko i wyłącznie nasza wina. Nasi fani po raz kolejny byli niesamowici, stale dopingując nas. Zasługują na coś lepszego niż to, znacznie lepszego, a to od nas zależy - napisał Portugalczyk.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ronaldo od czasu powrotu do Manchesteru United w dziesięciu spotkaniach strzelił sześć bramek, z czego trzy w Premier League. Jego obecny kontrakt z klubem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Marcelo po 15 latach odejdzie z Realu Madryt. Wybrał już nawet nowy klub. Wielki powrótMarcelo po 15 latach odejdzie z Realu Madryt. Wybrał już nawet nowy klub. Wielki powrót

Liverpool cały czas utrzymuje się na 2. pozycji w tabeli Premier League, tracąc jedynie jeden punkt do liderującej Chelsea i nadal będąc jedynym niepokonanym zespołem w obecnym sezonie. Manchester United nie wykorzystał potknięć Brighton i Tottenhamu, i pozostaje na 7. pozycji, tracąc aż osiem punktów do lidera.