Nowe buty Paula Pogby już wzbudziły wielkie kontrowersje. Tego jeszcze nie było

Paul Pogba ma nowe buty. I to nie byle jakie! Już w ostatnim meczu Ligi Mistrzów z Atalantą Bergamo francuski pomocnik zaprezentował światu pierwsze wegańskie korki, które powstały w ramach jego współpracy z Adidasem i Stellą McCartney.

Tego jeszcze nie było. Nowe, w stu procentach wegańskie korki, zaprezentowane przez Adidasa i Paula Pogbę, trafią do sprzedaży 1 listopada, czyli w Światowy Dzień Wegan - osób, które zrezygnowały z produktów pochodzenia zwierzęcego. Dotyczy to zarówno jedzenia, jak i stylu życia. 

Zobacz wideo

Pierwsze wegańskie buty piłkarskie na świecie

Nowe buty mistrza świata o nazwie Predator Freak, według Adidasa, zostały stworzone materiałów i komponentów, które zostały dokładnie przeanalizowane, aby upewnić się, że są zgodne zarówno z wegańskimi, jak i elitarnymi standardami wydajności. Oprócz tego, przy produkcji nowych butów Pogby użyto również materiałów pochodzących z recyklingu.  Prezentacja nowych butów już wzbudziła różne komentarze na temat sposobu ich robienia, a w social mediach pojawiło się sporo komentarzy, że jest to po prostu przesada. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Innowacyjna kreacja Adidasa to konstrukcja bez sznurowadeł, która ma charakterystyczną sylwetkę, a jej biała cholewka jest ozdobiona grafikami lamparta i obrońcy ziemi. Buty powstały przy współpracy ze znaną projektantką mody - Stellą McCartney.

Cristiano Ronaldo zarekomendował władzom następcę SolskjaeraCristiano Ronaldo ma plan na nowego trenera Manchesteru United! Usłyszały go władze klubu

Pogba w nowych butach zdążył już trenować i zagrać w ostatnim meczu Ligi Mistrzów z Atalantą Bergamo, wygranym przez jego Manchester United 3:2. Ambasadorką kampanii w futbolu kobiecym będzie francuska zawodniczka Wendie Renard.

Więcej o: