Nietypowy apel Newcastle do swoich kibiców. "Taki ubiór może urazić innych"

Władze Newcastle United opublikowały dość niecodzienny komunikat. Klub zaapelował do kibiców, aby ci nie przychodzili na stadion ubrani w tradycyjne arabskie stroje.

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

Newcastle United od kilkunastu dni znajduje się w rękach nowego właściciela. Klub został wykupiony przez Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, na którego czele stoi nnastępca saudyjskiego tronu Mohamed Bin Salman. Jego majątek jest szacowany na 320 mld funtów.

Zobacz wideo "Jeżeli PSG nie wygra Ligi Mistrzów, to stanie się jeszcze większym memem, niż było"

Jest pierwszy zgrzyt między właścicielami Newcastle i kibicami. Jest pierwszy zgrzyt między właścicielami Newcastle i kibicami. "To nieodpowiednie"

Euforia kibiców po przejęciu klubu

Wśród pozostałych klubów Premier League dotychczasowym liderem pod względem wysokości majątku był Szejk Mansour z Manchesteru City (23 miliardy funtów).

Tuż po ogłoszeniu informacji o wykupieniu klubu przez nowy podmiot kibice byli wniebowzięci. Przed stadionem zebrały się tysiące fanów, dając głośny wyraz swojego zadowolenia. Podczas ostatniego meczu Premier League z Tottenhamem na stadionie pojawiło się wielu sympatyków klubu ubranych w charakterystyczne arabskie nakrycia głowy.

Klub apeluje do kibiców

Obecność na trybunach przebranych kibiców była tematem oświadczenia wydanego przez władze Newcastle. "Prosimy kibiców o powstrzymanie się od noszenia na meczach tradycyjnych arabskich strojów lub nakryć głowy inspirowanych Bliskim Wschodem, jeśli zwykle nie ubierają takiego stroju" - zaapelował klub.

"Nowi właściciele nie byli urażeni strojem kibiców, którzy postanowili świętować w ten sposób. Gest został uznany za pozytywny. Istnieje jednak możliwość, że taki ubiór jest nieodpowiedni kulturowo i może urazić inne osoby. Wszyscy odwiedzający stadion są zachęcani do noszenia tego, co jest normą dla ich własnej kultury albo religii, co odzwierciedla szerokie i wielokulturowe grupy, od których klub czerpie wsparcie" - dodano w oświadczeniu.

Zwolniony trener Newcastle nie wytrzymał. Zwolniony trener Newcastle nie wytrzymał. "Jestem bezużyteczny, głupi. Kapuściany łeb"

Pomimo olbrzymiego budżetu na ten moment Newcastle United musi martwić się o ligowy byt. Po ośmiu kolejkach Premier League klub z St. James' Park zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie trzech punktów.

Więcej o: