"Bohaterowie!". Piłkarze uratowali kibica na trybunach. Internet oszalał!

Podczas niedzielnego meczu Premier League pomiędzy Newcastle i Tottenhamem jeden z kibiców pilnie potrzebował pomocy medycznej. Na szczęście zauważył to Sergio Reguillon, który wspólnie z innymi piłkarzami wezwali służby medyczne. Internauci byli zachwyceni bohaterskim zachowaniem zawodników.

Do dramatycznych chwil doszło tuż przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Hiszpański obrońca Tottenhamu poinformował arbitra Andre Marrinera, że jeden z obecnych na trybunach kibiców zemdlał. Po chwili zareagowali również Eric Dier i Oliver Skipp, dzięki czemu niemal natychmiast przy kibicu pojawili się lekarze z defibrylatorem.

Lekarze uratowali życie kibica

Podczas gdy medycy walczyli o życie kibica, sędzia tego spotkania zarządził przerwę i poprosił piłkarzy obu zespołów o udanie się do szatni. Na szczęście praca lekarzy się powiodła - klub z St James' Park poinformował, że kibic w stabilnym stanie został przetransportowany do szpitala.

Po kilkunastu minutach zawodnicy wrócili na boisko i dograli pierwszą połowę. Po zakończeniu meczu z kolei w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo słów uznania w stronę piłkarzy Tottenhamu, którzy dzięki bardzo szybkiej reakcji pomogli uratować kibica.

Pochwały w stronę piłkarzy, sędziego i lekarzy

Internauci wychwalali postawę hiszpańskiego obrońcy Tottenhamu. "Sergio Regulion mógł właśnie uratować życie fana", "Wielka ulga! Wielkie ukłony za natychmiastową reakcję, działanie i pomoc w uratowaniu życia, bohaterowie", "Właśnie to widziałem. Przerażające. Fair play dla Reguilona" - czytamy.

Pochwały skierowano również w stronę arbitra i członków sztabu medycznego. "Andre Marriner, Reguillon, Dier i personel medyczny. Wszyscy właśnie uratowaliście komuś życie" - komentują internauci.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Tottenhamu 3:2. Dzięki wygranej zespół prowadzony przez Nuno Espirito Santo przesunął się na piąte miejsce w tabeli Premier League. Newcastle z kolei zajmuje przedostatnie miejsce z zaledwie trzema punktami na koncie.