Bednarek pogrążył Klicha. Pierwsza wygrana Southampton w tym sezonie

Jan Bednarek ma się z czego cieszyć, czego nie można powiedzieć o Mateuszu Klichu. Southampton wygrało pierwszy mecz w tym sezonie Premier League. Rywalem było Leeds United.

Spotkanie obu drużyn zakończyło się wynikiem 1:0. Obaj reprezentanci Polski pojawili się w pierwszych składach swoich drużyn, choć Mateusz Klich nie rozegrał pełnego meczu. Pomocnik Leeds United został zmieniony przez Joego Gelhardta w 77. minucie. Jan Bednarek pozostał na boisku do ostatniego gwizdka sędziego.

Southampton odnosi upragniony sukces. Koniec niechlubnej passy?

Southampton potrzebowało tej wygranej, aby uciec od strefy spadkowej Premier League. Ważne zwycięstwo w 53. minucie meczu zapewnił Armando Broja. Polscy kibice mogą kojarzyć Albańczyka z ostatniego meczu eliminacji MŚ reprezentacji Polski. Piłkarze Paulo Sousy wygrali 1:0. Dzięki dodatkowym trzem punktom drużyna, w której występuje Bednarek, awansowała na 15. miejsce w tabeli. Bilans Southampton to wygrana, cztery remisy i trzy porażki.

Manchester United rozbity przez rywala Legii z Ligi EuropyManchester United rozbity przez rywala Legii z Ligi Europy

Zgoła odmienne odczucia po meczu może mieć Mateusz Klich. Leeds United też nie radzi sobie w tym sezonie najlepiej. Mecz z Southampton był czwartą porażką zespołu Marcelo Bielsy w Premier League. Do tego dochodzą trzy remisy i tylko jedna wygrana. Leeds ma zaledwie trzy punkty przewagi nad 18. w tabeli Newcastle United, które znajduje się już w strefie spadkowej.

Bednarek gra w Southampton od 2017 roku. W bieżącym sezonie zagrał w pięciu na osiem meczów ligowych. Aktualny kontrakt obrońcy obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Mateusz Klich z kolei rozegrał w tym sezonie Premier League sześć meczów, a na swoim koncie ma już jednego gola i jedną asystę. Obaj wystąpili w dwóch spotkaniach rozgrywanych w ramach EFL Cup.