Newcastle ma pierwszy wielki cel transferowy. To będzie pasjonująca walka

- Można go zachęcić do przejścia do ekipy z St. James' Park poprzez udział w ekscytującym projekcie polegającym na przekształceniu śpiącego olbrzyma w europejski superklub, a nie wyłącznie za pieniądze - informują angielskie media, odnosząc się do ewentualnego transferu Federico Chiesy do Newcastle United. Według portalu fichajes.net transferem Włocha zainteresowany jest również Real Madryt.

Federico Chiesa jest uważany za jeden największych europejskich talentów. Włoski piłkarz po opuszczeniu Fiorentiny przeniósł się do Juventusu, gdzie obecnie jest jedną z największych po odejściu Cristiano Ronaldo. Wartość Chiesy wzrosła po udanych występach na Euro 2020, gdzie był jednym z wiodących piłkarzy i sięgnął z kadrą Włoch po mistrzostwo Europy. Na zawodnika zwróciło uwagę wiele europejskich drużyn.

Zobacz wideo Sensacyjny kandydat do zastąpienia Wojciecha Szczęsnego. "Sprawdźcie mnie za 5 lat"

Newcastle ma pierwszy cel transferowy. Stoczy walkę o pozyskanie Chiesy z Realem Madryt?

Po kupieniu Newcastle za ponad 300 mln funtów przez saudyjskie konsorcjum Public Investments Fund, nowe władze klubu - książę Muhammad ibn Salman wraz z rodziną królewską, będą szybko chcieli, aby klub stał się jedną ze znaczących sił najpierw w Premier League, a następnie w całej Europie. W tym celu potrzebne są wzmocnienia składu. Angielskie media donoszą, że Newcastle ma już pierwszy cel transferowy. Według "The Sun" jest nim Federico Chiesa, piłkarz Juventusu. 

"Jeśli zdecyduje się odejść, Newcastle będzie miało zadanie nakłonienia Chiesy, aby dołączył do nich. Można go zachęcić do przejścia do ekipy z St. James' Park poprzez udział w ekscytującym projekcie polegającym na przekształceniu śpiącego olbrzyma w europejski superklub, a nie wyłącznie za pieniądze" - czytamy na łamach angielskiego brukowca.

Jednak sprowadzenie Włocha przez Newcastle wcale nie będzie łatwym zadaniem, ponieważ angielski klub chce ubiec Real Madryt według informacji podawanych przez portal fichajes.net. Wielkim zwolennikiem gry Chiesy jest szkoleniowiec zespołu z Madrytu, Carlo Ancelotti. Real jest skłonny złożyć za niego w lecie ofertę w zamian za znalezienie chętnych na transfery Edena Hazarda czy też Marco Asensio.

Chiesa zawodnikiem Juventusu jest od października zeszłego roku. Klub wypożyczył go na dwa lata z Fiorentiny. Za pierwszy rok wypożyczenia Juventus zapłacił trzy miliony euro, za kolejny dodatkowe siedem milionów. Klub z Turynu wpisał też obowiązkową klauzulę wykupu piłkarza za dodatkowe 40 milionów euro plus 10 milionów euro w bonusach.

W poprzednim sezonie Chiesa rozegrał 46 meczów, w których strzelił 15 goli i miał 11 asyst. W obecnych rozgrywkach Włoch zagrał siedem spotkań, zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.