Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Najpierw sprzedał klub za 300 mln funtów, a potem w pubie zostawił napiwek. "Nie miałbyś pojęcia"

Mike Ashley najpierw pomyślnie sprzedał Newcastle konsorcjum kierowanym przez Saudujczyków, a następnie postanowił tę transakcję poświętować w grupie znajomych w jednym z londyńskich pubów. Kwota napiwku, jaki zostawił kelnerce jeden z najbogatszych Brytyjczyków może być całkowitym zaskoczeniem.

Mike Ashley po 14 latach nie jest już właścicielem Newcastle. Teraz władze w drużynie Premier League będzie sprawować formalnie arabski fundusz inwestycyjny Public Investments Fund, a nieformalnie będzie to książę Muhammad ibn Salman wraz z rodziną królewską. Cała operacja kupna klubu kosztowała, nieoficjalnie, około 300 milionów funtów.

Zobacz wideo

Piłkarze chcieli pożegnać Leo Beenhakkera. Boniek się nie zgodził. 'Mieliście prezesa, który jest najważniejszy'Piłkarze chcieli pożegnać Beenhakkera. Wtedy do akcji wkroczył Boniek. "Najważniejszy"

Mike Ashley spędził kilka godzin w pubie po sprzedaży Newcastle United i zostawił napiwek. "Ma reputację oszczędnego szefa"

"The Sun" donosi, że po tym jak Ashley sprzedał Newcastle, wraz z grupą pięciu znajomych przez kilka godzin przebywał w pubie. "Wyglądał na rozbawionego, zamawiając kolejne shoty w pubie Kings Arms w Soho w Londynie" - przekazało anonimowe źródło. "Wszyscy mieli na sobie garnitury i tłoczyli się przy stole, śmiejąc się i rozmawiając. Wyglądali po prostu jak normalna grupa facetów spotykających się po pracy. Przybyli około 17:30 lub 18:00 i pili piwo do godziny zamknięcia, około 23:00" - czytamy na łamach angielskiego brukowca.

Z dalszej części artykułu dowiadujemy się, że Mike Ashley zostawił barmance napiwek, ale jego wysokość może być całkowitym zaskoczeniem, ponieważ wyniósł on tylko pięć funtów. "Mike był w dobrym nastroju i zostawił jednej barmance pięć funtów napiwku. Nie miałbyś pojęcia, że wcześniej zrobił interes za 300 milionów funtów" - dodaje "The Sun".

Ashley jest posiadaczem fortuny wartej około 2,7 mld funtów, co czyni go jednym z najbogatszych mieszkańców Wielkiej Brytanii. Obecnie zajmuje w tym rankingu 61. miejsce. "Ma reputację oszczędnego szefa" - puentuje cały tekst angielska gazeta.

Thibaut Courtois atakuje FIFĘ i UEFĘ. Nie wytrzymał: Nikogo to nie obchodziThibaut Courtois atakuje FIFĘ i UEFĘ. Nie wytrzymał: Nikogo to nie obchodzi

Na razie nie wiadomo, co będzie dalej robił Ashley po sprzedaży Newcastle United, ale angielskie media sugerują, że może przejąć ekipą z Championship - Derby County, które znajduje się w katastrofalnej sytuacji finansowej.

Amnesty International oskarża nowego właściciela Newcastle o łamanie praw człowieka

Amnesty International nie ma wątpliwości, że Fundusz Inwestycji Publicznych nie powinien zostać nowym właścicielem Newcastle United. Władze pozarządowej organizacji podtrzymują swoje stanowisko, oskarżając państwo saudyjskie o łamanie praw człowieka. - Zamiast pozwalać osobom zamieszanym w poważne naruszenia praw człowieka na wejście do angielskiej piłki tylko dlatego, że mają głębokie kieszenie, wezwaliśmy Premier League, aby przeprowadzono ponowną weryfikację - powiedział Sacha Deshmukh, szef Amnesty.

Media w Wielkiej Brytanii informują, że poza Antonio Conte w gronie potencjalnych szkoleniowców do objęcia klubu z St. James' Park znajduje się Paulo Fonseca, Graham Potter, Steven Gerrard czy Frank Lampard. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach z posadą trenera Newcastle pożegna się Steve Bruce, który nie wygrał żadnego z pierwszych siedmiu spotkań w Premier League.

Więcej o: