Newcastle United buduje potęgę. Chce zatrudnić najgorętsze nazwisko trenerskie na rynku

Antonio Conte nie odrzuca możliwości objęcia Newcastle United. Włoch chce jednak dowiedzieć się, jak duży wpływ może mieć na ruchy transferowe klubu - informuje portal chroniclelive.co.uk.

Mike Ashley po 14 latach nie jest już właścicielem Newcastle United. Teraz władze w drużynie Srok będzie sprawować formalnie arabski fundusz inwestycyjny Public Investments Fund, a nieformalnie będzie to książę Muhammad ibn Salman wraz z rodziną królewską. Cała operacja kupna klubu kosztowała, nieoficjalnie, około 300 milionów funtów.

Zobacz wideo "Wokół kadry Sousy zrobiło się spokojniej. Te mecze trzeba wygrać"

Amnesty International nie ma wątpliwości, że Fundusz Inwestycji Publicznych nie powinien zostać nowym właścicielem Newcastle United. Władze pozarządowej organizacji podtrzymują swoje stanowisko, oskarżając państwo saudyjskie o łamanie praw człowieka. - Zamiast pozwalać osobom zamieszanym w poważne naruszenia praw człowieka na wejście do angielskiej piłki tylko dlatego, że mają głębokie kieszenie, wezwaliśmy Premier League, aby przeprowadzono ponowną weryfikację - powiedział Sacha Deshmukh, szef Amnesty.

Media: Antonio Conte może objąć Newcastle United, ale jest jeden warunek

Portal chroniclelive.co.uk informuje, że Antonio Conte nie zamyka się na ofertę ze strony nowych właścicieli Newcastle United i chce poznać więcej szczegółów. Były trener Interu Mediolan stawia jednak jeden warunek i chce się dowiedzieć, jak wiele będzie od niego zależało w kwestii ruchów transferowych klubu. Conte nie miał takiej władzy podczas pracy dla Chelsea czy Interu i liczy na to, że teraz będzie miał więcej do powiedzenia ws. transferów.

Portal The Athletic podaje, że Newcastle United będzie mogło wydać 220 milionów euro podczas styczniowego okna transferowego. Antonio Conte do tej pory wzbraniał się przed powrotem na ławkę trenerską przed zakończeniem obecnego sezonu, ale nie należy wykluczać, że były selekcjoner reprezentacji Włoch zmieni zdanie.

Media w Wielkiej Brytanii informują, że poza Antonio Conte w gronie potencjalnych szkoleniowców do objęcia klubu z St. James' Park znajduje się Paulo Fonseca, Graham Potter, Steven Gerrard czy Frank Lampard. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach z posadą trenera Newcastle pożegna się Steve Bruce, który nie wygrał żadnego z pierwszych siedmiu spotkań w Premier League.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.