Kibice Newcastle szaleńczo reagują po zmianie właściciela. Nowa era [WIDEO]

Niezwykle długa saga została zakończona. Dotychczasowy właściciel Newcastle United Mike Ashley oficjalnie sprzedał 100% udziału klubu konsorcjum z Arabii Saudyjskiej za kwotę 300 milionów funtów. Po ogłoszeniu decyzji kibice "Srok" byli wniebowzięci i dali wyraz swojemu zadowoleniu na ulicach miasta.

Mike Ashley, który był właścicielem Newcastle United przez ostatnie 14 lat nie był ulubieńcem kibiców. Informacja o przejęciu klubu przez konsorcjum podmiotów z Arabii Saudyjskiej za kwotę 300 milionów funtów była więc dla nich znakomitą wiadomością. Od teraz głównym udziałowcem jest Saudyjski Fundusz Inwestycyjny (PIF).

Zobacz wideo Wielki powrót Cristiano Ronaldo. "Lepiej nie mógł sobie tego wymarzyć"

Sprzedaż Newcastle stała się faktem

Umowa weszła w życie po wydaniu stosownej zgody przez Premier League, poprzedzonej szczegółową weryfikacją kupców. "Premier League otrzymała prawnie wiążące zapewnienia, że Królestwo Arabii Saudyjskiej nie będzie kontrolować Newcastle United" - skomentowano w specjalnym oświadczeniu.

Majątek nowych właścicieli Newcastle United, którzy są powiązani z rodziną królewską Arabii Saudyjskiej szacuje się na 320 miliardów funtów. Wśród pozostałych klubów Premier League dotychczasowym liderem pod względem wysokości majątku był Szejk Mansour z Manchesteru City (23 miliardy funtów).

Kibice Newcastle w euforii

Tuż po oficjalnym ogłoszeniu informacji o sprzedaży klubu na ulicach Newcastle pojawiły się tysiące kibiców. Udostępnione w sieci nagrania pokazują, z jak wielką ulgą fani klubu przyjęli tą wiadomość. Niewątpliwie jest to początek nowej ery w historii "Srok", które z uwagi na olbrzymi majątek nowego właściciela mogą zdominować nie tylko angielską ligę.

Po siedmiu kolejkach obecnego sezonu Premier League Newcastle United zajmuje bardzo niskie 19. miejsce w ligowej tabeli. Do tej pory "Sroki" przegrały cztery spotkania i zremisowały zaledwie trzy. Gorszy bilans ma tylko Norwich, które jak dotąd zdobyło tylko jeden punkt.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.