Southampton z Bednarkiem w składzie było bliskie niespodzianki. Zabrakło kilku minut

Jan Bednarek po raz trzeci z rzędu zagrał 90 minut w Premier League. Southampton było bliskie kolejnej sensacji, bo jeszcze sześć minut przed końcem meczu remisowało na wyjeździe z Chelsea, ale ostatecznie przegrało 1:3.

Jan Bednarek w aż trzech z czterech pierwszych meczów ligowych w tym sezonie nie zagrał nawet minuty. Dopiero od piątej kolejki austriacki szkoleniowiec Ralph Hasenhuttl mu zaufał. Od tamtej serii meczów wystąpił w trzech spotkaniach z rzędu po 90 minut: na wyjeździe z Manchesterem City (0:0) i u siebie w przegranym pojedynku z Wolverhampton 0:1.

Co za mecz w ekstraklasie sześć goli! Gospodarze prowadzili, przegrywali i zremisowali! [WIDEO]Co za mecz w ekstraklasie sześć goli! Gospodarze prowadzili, przegrywali i zremisowali! [WIDEO]

Chelsea wykorzystała w końcówce grę w przewadze

Reprezentant Polski w sobotnie popołudnie znów wyszedł w podstawowym składzie. Według statystyk portalu "sofascore" Jan Bednarek miał cztery przechwyty, wygrał cztery z sześciu pojedynków i zanotował siedem strat. Aż 28 z 34 jego podań było celnych.

Southampton po raz kolejny był bliski sprawienia dużej niespodzianki. W tym sezonie zremisował bowiem z Manchesterem United 1:1 i jak wspomnieliśmy wyżej - z Manchesterem City. Teraz jeszcze w 84. minucie był remis na stadionie Stamford Bridge 1:1. Najpierw już w 9. minucie bramkę dla gospodarzy strzelił Trevoh Chalobah, a w 60. minucie z rzutu karnego wyrównał James Ward-Prowse. Ten ostatni zawodnik w 77. minucie dostał czerwoną kartkę. Chelsea udało się wykorzystać grę w przewadze. W 84. minucie gola strzelił Timo Werner, a pięć minut później wynik ustalił Ben Chilwell.

Krzysztof Piątek o kontuzji wykluczającej go z Euro 2020: Najgorszy dzień w moim życiuGol Krzysztofa Piątka! Polak znów trafia w Bundeslidze!

Chelsea po tym zwycięstwie została nowym liderem Premier League. Southampton spadło na siedemnaste miejsce.