Wydarzenie bez precedensu w Premier League. "Pierwszy, który tego dostąpi"

Jarred Gillett z Australii zostanie w weekend pierwszym arbitrem spoza Wysp Brytyjskich, który poprowadzi mecz w Premier League.

W najbliższą sobotę 25 września o godz. 16:00 Gillett będzie sędziował spotkanie Watfordu z Newcastle na Vicarage Road. Australijczyk został mianowany do pierwszej grupy arbitrów (Select Group) przez stowarzyszenie Professional Game Match Officials Limited (PGMOL) przed rozpoczęciem sezonu 2021/22.

Zobacz wideo Wielki powrót Cristiano Ronaldo. "Lepiej nie mógł sobie tego wymarzyć"

Paul Pogba drwi z fanów West Hamu UnitedPogba zadrwił z fanów rywali. Carrick musiał interweniować. "Zamknij mordę" [WIDEO]

Stowarzyszenie zostało utworzone w 2001 roku w celu poprawy standardów sędziowania. Grupa PGMOL uczestniczy we wszystkich rozgrywkach Premier League, English Football League (EFL) i Football Association (FA).

Pierwszy zagraniczny sędzia w historii Premier League. "Tworzy historię"

O nominacji dla Gilletta poinformowała Premier League za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej i mediów społecznościowych. "Jared Gillett będzie prowadził swój pierwszy mecz w historii Premier League, dzięki czemu zostanie pierwszym zagranicznym arbitrem, który tego dostąpi" - czytamy na profilu Premier League na Twitterze.

"Gillett tworzy historię. To pierwszy w historii zagraniczny sędzia w historii Premier League" - poinformowała oficjalna strona poświęcona najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej. 34-latek przeniósł się do Anglii w sezonie 2019-20, aby sędziować w EFL po tym, jak wcześniej sędziował mecze australijskiej A-League.

W sumie arbiter ma na koncie już ponad 150 spotkań prowadzonych w swojej ojczyźnie oraz liczne wyjazdy w roli arbitra do innych krajów - Arabii Saudyjskiej, Chin czy też Japonii. Oprócz tego był również rozjemcą zawodów w niższych klasach rozgrywkowych w Anglii.

Tak Lewandowski zdobył Złoty But. Wszystkie gole reprezentanta Polski [WIDEO]Tak Lewandowski zdobył Złoty But. Wszystkie gole reprezentanta Polski [WIDEO]

Watford obecnie po pięciu kolejkach Premier League jest jedenasty w tabeli z sześcioma punktami, a jego rywal - Newcastle zajmuje w lidze osiemnaste miejsce z zaledwie dwoma punktami bez choćby jednego zwycięstwa.

Więcej o: