Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wymowny transparent nad Old Trafford! Feministki uderzyły w Ronaldo

Cristiano Ronaldo zdobył dwa gole w pierwszym meczu po powrocie do Manchesteru United. Portugalczyka na Old Trafford przywitali kibice Czerwonych Diabłów, ale też feministki. - Uwierzcie Kathryn Mayordze - to treść transparentu, z którym leciał samolot nad stadionem.

Cristiano Ronaldo ponownie zadebiutował w Manchesterze United. Portugalczyk zdobył dwa gole przeciwko Newcastle United i został najstarszym strzelcem Czerwonych Diabłów od lutego 2013 roku i Ryana Giggsa. Mecz zakończył się wynikiem 4:1, a poza Portugalczykiem na listę strzelców wpisali się Bruno Fernandes oraz Jesse Lingard.

Zobacz wideo "Ronaldo nie był głównym winowajcą niepowodzeń Juventusu"

Feministki "przywitały" Cristiano Ronaldo na Old Trafford. Wspierają Kathryn Mayorgę

BBC poinformowało, że nad Old Trafford w trakcie meczu Manchesteru United z Newcastle United przeleciał samolot z transparentem o treści "Believe Kathryn Mayorga", co oznacza "Uwierzcie Kathryn Mayordze". Za całą akcją stoi społeczność brytyjskich feministek o nazwie Level Up. Organizacja zapowiadała wcześniej, że zamierza zakłócić fanfary wokół głośnego powrotu Ronaldo do Manchesteru United.

Trzy lata temu była modelka, Kathryn Mayorga, oskarżyła Cristiano Ronaldo o gwałt. Prawnik Amerykanki przyznawał, że Mayorga zainspirowała się ruchem #MeToo przeciwko przemocy seksualnej. Miało do tego dojść w 2009 roku w Las Vegas. Według relacji kobiety, Portugalczyk miał ją zaprosić do pokoju hotelowego, gdzie ją zgwałcił. W 2010 roku kobieta podpisała ugodę, na mocy której miała otrzymać 375 tysięcy dolarów w zamian za milczenie. Ronaldo od początku zaprzeczał wszystkiemu i nie przyznał się do winy. Ostatecznie nie usłyszał żadnych zarzutów i w lipcu 2019 roku sąd umorzył postępowanie z braku dowodów.

Według informacji z kwietnia tego roku Mayorga domaga się 56 milionów funtów odszkodowania za "przeszły i przyszły ból i cierpienie". "Daily Mail" wówczas informował, że zespół prawny byłej modelki ma listę 60 świadków, których zamierza przesłuchać. Na niej znajduje się m.in szef Juventusu, Andrea Agnelli, a także agent piłkarza, Jorge Mendes.

Więcej o: