Ronaldo zabronił matce chodzić na stadion. "Nie mam już ojca, nie chcę też stracić mamy"

- Mama nie może oglądać wielkich meczów. Ona jest zawsze zdenerwowana na meczach, nie wiem dlaczego. Zdarzyło jej się dwa razy zemdleć na stadionie - powiedział Cristiano Ronaldo w rozmowie z brytyjską gazetą "Daily Mail".

Cristiano Ronaldo pojawił się we wtorek w ośrodku treningowym Manchesteru United i odbył pierwszy trening z zespołem. Portugalczyk został zwolniony ze zgrupowania reprezentacji, dzięki czemu mógł polecieć do Anglii i odbyć obowiązkową kwarantannę. Były piłkarz Juventusu może zadebiutować w sobotę 11 września w meczu z Newcastle United.

Zobacz wideo "Ronaldo nie był głównym winowajcą niepowodzeń Juventusu"

Mama Cristiano Ronaldo ma zakaz stadionowy. "Zawsze się denerwuje na meczach"

Cristiano Ronaldo rozmawiał z brytyjską gazetą "Daily Mail" tuż przed ponownym debiutem w barwach Manchesteru United. Kapitan reprezentacji Portugalii zdradził, że zabronił swojej mamie chodzić na mecze z jego udziałem. "Mama nie może oglądać wielkich meczów. Ona zawsze się denerwuje na meczach, nie wiem dlaczego. Powiedziałem jej: 'słuchaj, nie mam już ojca, nie chcę też stracić mamy, więc nie możesz oglądać ćwierćfinałów, półfinałów oraz finałów na stadionie'. Zapraszam moich przyjaciół, żeby zostali z nią w domu. Ona wtedy chodzi na spacery koło domu. Dwa razy zemdlała na stadionie, przez co połamała sobie zęby" - powiedział.

Ronaldo podkreślał jednocześnie, że jego mama Maria Dolores dos Santos Aveiro jest filarem całej rodziny. "Mama ciężko pracowała, aby dać z siebie wszystko dla swoich dzieci, a zwłaszcza dla mnie jako najmłodszego. Kiedy miałem dwanaście lat, to powiedziałem jej, że chcę jechać do Lizbony grać w młodzieżowym zespole Sportingu. Powiedziała mi: 'synu, jeśli naprawdę tego chcesz, nie podetnę Ci nóg, nie zatrzymam Cię. Będzie mi trudno pozwolić Ci odejść, ale podążaj za swoimi marzeniami'" - dodał Portugalczyk.

Cristiano Ronaldo występował w Manchesterze United w latach 2003-2009. Napastnik w tym czasie rozegrał 292 oficjalne spotkania, w których zdobył 118 bramek oraz zanotował 69 asyst. Fanatics, czyli partner handlowy Manchesteru United, potwierdził, że w zaledwie cztery godziny od wprowadzenia koszulki do sprzedaży, pobity został rekord liczby sprzedanych koszulek poza Ameryką Północną.

Więcej o: