Zrezygnował z 20 mln funtów, żeby tylko zmienić klub. Sensacyjny transfer

Arsenal oficjalnie poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Willianem. Jak informują brytyjskie media, Brazylijczyk sam zrezygnował z 20 mln funtów, które miał zarobić przez pozostałe dwa lata umowy.

Jak poinformował Arsenal na oficjalnej stronie internetowej, Willian rozwiązał kontrakt ze swoim klubem. - Miał jeszcze lata swojego kontraktu do realizacji, jednak po pozytywnych i konstruktywnych rozmowach z nim i zespołem, wyjedzie do Corinthians w Brazylii, gdzie rozpoczął swoją karierę - poinformował klub.

Zobacz wideo "Kariera trenerska Marka Papszuna rozwija się wzorowo. Może dojść bardzo daleko"

Willian zrezygnował z 20 milionów funtów!

Zdecydowanie bardziej interesujące informacje przekazują jednak brytyjskie media. To Willian miał wystąpić do klubu z prośbą o rozwiązanie kontraktu. Rozmowy przebiegały bardzo szybko z jednego istotnego powodu - Brazylijczyk sam zaproponował, że zrzeknie się pozostałych pieniędzy, które miał zarobić zgodnie ze swoim kontraktem! A nie jest to mała kwota, aż 240 tysięcy funtów tygodniowo, co przekładałoby się na ponad 20 milionów funtów przez kolejne dwa lata!

Wiadomo, ile Manchester United zapłacił za Ronaldo. PromocjaRomano ujawnia zarobki Cristiano Ronaldo. To dlatego wybrał Manchester United

Jak potwierdza Sky Sports, te pieniądze pozostaną w klubie, a Willian podpisał już kontrakt z Corinthians, które było jednym z kilku klubów, kuszących Brazylijczyka. Według doniesień mediów, Willian wybrał Corinthians, w którym się wychował, choć miał propozycje m.in. z Olympique Lyon.

Willian trafił do Arsenalu w sierpniu 2020 roku i podpisał z klubem trzyletni kontrakt, który miał obowiązywać do końca sezonu 2022/2023. Tylko w ubiegłym sezonie był jednym z podstawowych zawodników drużyny - wystąpił w aż 37 spotkaniach. Jak na ofensywnego piłkarza, jego statystyki nie robiły wielkiego wrażenia - łącznie strzelił jedną bramkę i zanotował 7 asyst.

Sekrety diety Cristiano RonaldoAmbitne plany Cristiano Ronaldo w Manchesterze. Inwestycja za 30 mln euro

Arsenal fatalnie rozpoczął zmagania w tym sezonie Premier League. W trzech spotkaniach piłkarze Mikela Artety nie zdobyli nawet punktu, tracąc aż dziewięć bramek, nie strzelając ani jednej. Po trzech kolejkach Arsenal zajmuje ostatnie, 20. miejsce w ligowej tabeli.

Więcej o: