Cristiano Ronaldo pozbawił się części pensji! Duża obniżka w Manchesterze

Cristiano Ronaldo ponownie został piłkarzem Manchesteru United. Portugalczyk będzie najlepiej zarabiającym zawodnikiem w zespole, ale znacznie zmniejszył swoje wymagania finansowe - informuje brytyjski "Daily Mail".

Manchester United w piątkowe popołudnie wypuścił oficjalny komunikat, w którym poinformował o sprowadzeniu Cristiano Ronaldo. Czerwone Diabły zapłacą Juventusowi 15 milionów euro plus osiem milionów w bonusach, a zawodnik podpisał kontrakt ważny do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Ronaldo w najbliższych dniach przejdzie testy medyczne i złoży podpis pod umową.

Zobacz wideo Paulo Sousa porównał Lewandowskiego i Ronaldo. Nie ma wątpliwości, kto jest lepszy

Media: Wiadomo, ile Cristiano Ronaldo będzie zarabiał w Manchesterze United. Znaczna obniżka

Od momentu ogłoszenia transferu Cristiano Ronaldo w mediach pojawiały się sprzeczne informacje o jego potencjalnych zarobkach w Manchesterze United. Włosi podawali, że jego tygodniówka będzie wynosić 480 tysięcy funtów – w Juventusie Portugalczyk zarabiał pół miliona w brytyjskiej walucie. Brytyjski "Daily Mail" ujawnia, że zarobki Cristiano Ronaldo będą znacznie mniejsze od tych w drużynie Starej Damy.

Kapitan reprezentacji Portugalii w Manchesterze United może liczyć na tygodniówkę w wysokości 385 tysięcy funtów, co w skali roku daje kwotę 20 milionów funtów. Tym samym oznacza to obniżkę zarobków o sześć milionów funtów. Cristiano Ronaldo został też najlepiej zarabiającym zawodnikiem w zespole Czerwonych Diabłów – drugi w tej klasyfikacji jest David De Gea, który inkasuje 375 tysięcy funtów tygodniowo.

Cristiano Ronaldo występował w Manchesterze United w latach 2003-2009. Napastnik zagrał wówczas w 292 oficjalnych spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 118 bramek oraz zanotował 69 asyst. Portugalczyk zdobył wtedy trzy mistrzostwa Anglii, Ligę Mistrzów czy dwie Tarcze Wspólnoty.

Więcej o: