To koniec CR7? Brutalne przepisy, ale jest nadzieja dla Portugalczyka

Wciąż nie wiadomo, z jakim numerem po boiskach Premier League będzie biegał Cristiano Ronaldo, nowa-stara gwiazda Manchesteru United. Przepisy są brutalne, ale jest nadzieja.

Cristiano Ronaldo zawsze kojarzył się z numerem "7", w którym grał w Manchesterze United, Realu Madryt i Juventusie. Siódemka pojawia się nawet w jego pseudonimie - CR7. Problem w tym, że jego ulubiona "7" jest już zajęta, a przepisy Premier League nie pozwalają na zmianę numeru w trakcie sezonu. Tymczasem "7" ma Edinson Cavani, a "9" Anthony Martial. Wolne numery? 12, 24, 28, 32, 33, 35, 36, 37, 38 i od 40. numeru w górę. Ale pojawiła się nadzieja, że Ronaldo jednak zagra z "7".

Zobacz wideo "Ten sukces ma twarz Czesława Michniewicza. Dorzucił bardzo dużo do budżetu Legii"

Wiadomo, ile Manchester United zapłacił za Ronaldo. PromocjaWyciekły zarobki Cristiano Ronaldo w Manchesterze United. Tyle zgarnie za jeden tydzień

A to dlatego, że Cavani w tym sezonie jeszcze nie zagrał w żadnym meczu Premier League. - Myślę, że Cavani może być wsparciem dla Ronaldo. Muszę przyznać, że Edison jest świetnym człowiekiem. Widział. kto przyjeżdża do miasta i zrezygnował z koszulki z numerem siedem - stwierdził Rio Ferninand, była gwiazda United.

Niespodziewany transfer

Manchesteru zapłacił za CR7 20 milionów euro, a kolejne trzy miliony będą wypłacane w bonusach. Kwota wydaje się niewielka w stosunku do marketingowej wartości Ronaldo.

Internet w szoku po transferze Ronaldo. 'Co za szalony rok. Surrealistyczny w wielu kwestiach'"Spełniają się scenariusze rodem z science fiction". Komentarze po transferze Cristiano Ronaldo

Wiadomo już także, ile Ronaldo zarobi w Manchesterze United. Portugalczyk podpisał z angielskim klubem dwuletni kontrakt, który gwarantuje mu pensję w wysokości 480 tysięcy funtów tygodniowo, czyli około 25 milionów rocznie. Zostanie więc zdecydowanie najlepiej zarabiającym zawodnikiem na Old Trafford. Do tej pory tym mianem mógł się chwalić bramkarz David De Gea, który zarabia 375 tysięcy funtów tygodniowo. 

Więcej o: